ITD zatrzymało kierowcę ciężarówki bez odpowiedniej kategorii. To był dopiero początek jego problemów

ITD zatrzymało kierowcę ciężarówki bez odpowiedniej kategorii. To był dopiero początek jego problemów

Kontrola_16.12.2019_Nr3

Podaj dalej

Brak właściwej kategorii prawo jazdy, niesprawna technicznie i przeciążona ciężarówka. Tak wykonywał transport kierowca zatrzymany do kontroli przez inspektorów ITD. Szofer po tej kontroli ma do opłacenia aż trzy mandaty.

W poniedziałek (16 grudnia) inspektorzy ITD zajmujący się na co dzień kontrolą elektronicznego poboru opłat zatrzymali na krajowej „szesnastce” – stanowiącej obwodnicę Olsztyna – pojazd przewożący za dużo suchego betonu bez plandeki.

Kierowca nie okazał do kontroli prawo jazdy. Inspektorzy ustalili, że posiada tylko kategorię „B”. Kierując pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 5,6 tony powinien posiadać kategorię „C”. Sporo do życzenia pozostawiał też stan techniczny samochodu. Inspektorzy zatrzymali jego dowód rejestracyjny za wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierującego ukarano trzema mandatami. Otrzymał także zakaz dalszej jazdy. Nadmiar betonu rozładowano na inne pojazdy. Niesprawna ciężarówka odjechała na lawecie z miejsca kontroli ITD.

Potargał wykresówkę na oczach ITD. Inspektorom na jego nieszczęście i tak udało się ją odczytać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News