ITD zatrzymało kierowcę ciężarówki bez odpowiedniej kategorii. To był dopiero początek jego problemów

ITD zatrzymało kierowcę ciężarówki bez odpowiedniej kategorii. To był dopiero początek jego problemów

Podaj dalej

Brak właściwej kategorii prawo jazdy, niesprawna technicznie i przeciążona ciężarówka. Tak wykonywał transport kierowca zatrzymany do kontroli przez inspektorów ITD. Szofer po tej kontroli ma do opłacenia aż trzy mandaty.

W poniedziałek (16 grudnia) inspektorzy ITD zajmujący się na co dzień kontrolą elektronicznego poboru opłat zatrzymali na krajowej „szesnastce” – stanowiącej obwodnicę Olsztyna – pojazd przewożący za dużo suchego betonu bez plandeki.

Kierowca nie okazał do kontroli prawo jazdy. Inspektorzy ustalili, że posiada tylko kategorię „B”. Kierując pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 5,6 tony powinien posiadać kategorię „C”. Sporo do życzenia pozostawiał też stan techniczny samochodu. Inspektorzy zatrzymali jego dowód rejestracyjny za wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon.

Za stwierdzone nieprawidłowości kierującego ukarano trzema mandatami. Otrzymał także zakaz dalszej jazdy. Nadmiar betonu rozładowano na inne pojazdy. Niesprawna ciężarówka odjechała na lawecie z miejsca kontroli ITD.

Potargał wykresówkę na oczach ITD. Inspektorom na jego nieszczęście i tak udało się ją odczytać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News