ITD zatrzymało kierowcę autobusu, który nie miał ważnego prawo jazdy

ITD zatrzymało kierowcę autobusu, który nie miał ważnego prawo jazdy

ITD transport

Podaj dalej

Funkcjonariusze ITD w Koszalinie w trakcie po raz kolejny udowodnili, że rutynowe kontrole przewozu osób komunikacji miejskiej mają swój sens. W ich trakcie okazało się, że jeden z kierowców wykonywał swoją pracę choć jego prawo jazdy utraciło ważność kilka miesięcy temu. Dokument sprawdzono jeszcze w systemie teleinformatycznym, gdzie potwierdzono nieprawidłowość.

Kierowca nie wiedział, że jego dokument uprawniający go do jazdy będzie nieważne wraz z upływem wskazanej w nim daty. Inspekcja Transportu Drogowego nałożyła na kierowcę stosowny mandat oraz zakazała dalszego wykonywania przewozów drogowych osób do czasu uzyskania ważnego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami określonymi w kategorii D.

Konsekwencje niedopilnowania swojego pracownika będzie miał również pracodawca. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w zakresie naruszenia polegającego na wykonywaniu przewozu drogowego przez kierowcę, który nie posiada ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii wymaganego dla danego rodzaju pojazdu.

Wypadek cysterny na zakręcie. Po chwili nastąpiła potężna eksplozja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News