ITD zatrzymało ciężarówki, które lekceważyły zakaz tonażowy

ITD zatrzymało ciężarówki, które lekceważyły zakaz tonażowy

Zakaz_26.09.2019_Nr1

Podaj dalej

Patrol dolnośląskiej ITD zatrzymał kilka ciężarówek, które pomimo zakazu tonażowego, poruszały się po odcinku drogi wojewódzkiej numer 346. W wyniku kontroli nałożono wysokie mandaty na ignoranckich kierowców.

Inspektorzy dolnośląskiej ITD w trakcie dwudniowych działań (25 i 26 września) objęli szczególnym nadzorem odcinek drogi wojewódzkiej numer 346. Jest ona położona koło miejscowości Węgry pod Wrocławiem. Otrzymali bowiem sygnały, że pomimo ustawionych znaków zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 25 ton, drogą poruszają się znacznie cięższe samochody z ładunkiem.

Inspektorzy ITD zatrzymali sześć pojazdów ciężarowych, z których tylko jeden był pusty i ważył poniżej 25 ton, więc mógł przejechać kontrolowanym odcinkiem drogi. Pozostałych pięciu kierowców ciężarówek ukarano mandatami za niestosowanie się do obowiązujących znaków.

W jednym przypadku kontrolujący stwierdzili nadmierny wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Z uwagi na obfitość wycieku usterka została zakwalifikowana jako niebezpieczna i inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec przewoźnika toczy się również postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Ford Mustang i sześć innych aut spłonęło w Lesznie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News