ITD zatrzymało ciężarówki, które lekceważyły zakaz tonażowy

ITD zatrzymało ciężarówki, które lekceważyły zakaz tonażowy

ITD zatrzymało ciężarówki, które lekceważyły zakaz tonażowy

Podaj dalej

Patrol dolnośląskiej ITD zatrzymał kilka ciężarówek, które pomimo zakazu tonażowego, poruszały się po odcinku drogi wojewódzkiej numer 346. W wyniku kontroli nałożono wysokie mandaty na ignoranckich kierowców.

Inspektorzy dolnośląskiej ITD w trakcie dwudniowych działań (25 i 26 września) objęli szczególnym nadzorem odcinek drogi wojewódzkiej numer 346. Jest ona położona koło miejscowości Węgry pod Wrocławiem. Otrzymali bowiem sygnały, że pomimo ustawionych znaków zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 25 ton, drogą poruszają się znacznie cięższe samochody z ładunkiem.

Inspektorzy ITD zatrzymali sześć pojazdów ciężarowych, z których tylko jeden był pusty i ważył poniżej 25 ton, więc mógł przejechać kontrolowanym odcinkiem drogi. Pozostałych pięciu kierowców ciężarówek ukarano mandatami za niestosowanie się do obowiązujących znaków.

W jednym przypadku kontrolujący stwierdzili nadmierny wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Z uwagi na obfitość wycieku usterka została zakwalifikowana jako niebezpieczna i inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec przewoźnika toczy się również postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Ford Mustang i sześć innych aut spłonęło w Lesznie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News