ITD zatrzymało ciężarówkę, a raczej wraka na kołach

ITD zatrzymało ciężarówkę, a raczej wraka na kołach

skorodowany_1

Podaj dalej

Ta ciężarówka nie powinna wyjechać na drogę – stwierdzili po kontroli wielkopolscy inspektorzy ITD. Elementy pojazdu były zjedzone przez rdzę, uszkodzone i z licznymi wadami, które zagrażały bezpieczeństwu. Zespół pojazdów trafił na parking strzeżony.

Ciężarówkę skontrolowaną przez inspektorów z Poznania na miejskim odcinku krajowej „10” przewożono folię spożywczą. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym – w ocenie inspektorów nie powinien poruszać się po drogach.

W trakcie kontroli ujawniono poważne usterki – uszkodzone tarcze hamulcowe i pęknięty przewód układu hamulcowego, nadmiernie zużyty bieżnik jednej z opon, brakowało również jednego światła mijania, a szkło halogenu przeciwmgłowego było wadliwe. Uszkodzony amortyzator z tyłu pojazdu oraz liczne ślady korozji na ramie nośnej – to kolejne wykryte przez inspektorów nieprawidłowości.

Co więcej, ciężarówka polskiego przewoźnika wyjechała w trasę 20 czerwca, czyli w święto Bożego Ciała. Złamała tym samym obowiązujący wówczas zakaz ruchu, dla niektórych pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

Dalsza podróż zakończyła się odholowaniem zespołu pojazdów na parking. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 6 tysięcy złotych.

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News