ITD zapewniło pechowy początek długiego weekendu dwóm kierowcom ciężarówek

ITD zapewniło pechowy początek długiego weekendu dwóm kierowcom ciężarówek

Waga_08.11.2019_Nr1

Podaj dalej

W piątek (8 listopada), czyli tuż przed rozpoczęciem długiego weekendu dwóch kierowców ciężarówek wpadło w ręce ITD. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi. Jeszcze surowsze konsekwencje tej kontroli czekają ich pracodawców.

8 listopada na odcinku ekspresowej „siódemki” w pobliżu Grójca inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli dwie czteroosiowe wywrotki z ziemią. Oba pojazdy przewoziły sypki ładunek, który nie był zabezpieczony wymaganą plandeką. Auta zatrzymano do kontroli i skierowano do pobliskiego punktu przystosowanego do ważenia pojazdów.

Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 32 ton w rzeczywistości ważyły wraz z przewożonym ładunkiem 35,8 tony oraz 33 tony. Nacisk podwójnych osi napędowych pojazdów wynosił 22,3 tony i 21,9 tony zamiast dopuszczalnych 19 ton.

Kierujący zostali ukarani mandatami i dostali zakaz dalszej jazdy do momentu rozładowania nadmiaru ziemi na inne ciężarówki. Teraz wobec przewoźnika z powiatu grójeckiego toczą się dwa postępowania administracyjne. Grozi mu w sumie 4 tysiące złotych kary.

Nagrano moment potężnej kolizji dostawczaka z tirem. Makabryczny widok

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News