ITD skontrolowało 210 kierowców zawodowych. Wyniki są zaskakujące

ITD skontrolowało 210 kierowców zawodowych. Wyniki są zaskakujące

Trzezwosc_23.12.2019_Nr5

Podaj dalej

Trzeźwość prawie 210 kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów skontrolowali jednego poranka inspektorzy ITD na terenie województwa mazowieckiego. Tak dobrze chyba jeszcze nie było.

W poniedziałek (23 grudnia) od wczesnego poranka do południa patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec oraz Ciechanowa przeprowadziły akcję wzmożonych kontroli trzeźwości. Oprócz badania alkomatem inspektorzy sprawdzali również inne rzeczy. Np. czy kontrolowani kierowcy posiadają wymagane uprawnienia, a pojazdy mają ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 210 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Wszyscy byli trzeźwi. Inspektorzy ITD z Radomia skierowali do kontroli trzy pojazdy ciężarowe bez ważnego przeglądu technicznego, co było powodem zatrzymania dowodów rejestracyjnych. Oprócz tego wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźników – grozi im po 2 tysiące złotych kary.

Kierowca jednej z ciężarówek nie miał również przy sobie prawo jazdy. Za brak dokumentu podczas kontroli drogowej został ukarany 50-złotowym mandatem. Ponadto w trakcie porannej akcji patrol ITD z Siedlec zatrzymał ciężarówkę bez ważnej legalizacji tachografu. Właścicielowi auta grozi teraz tysiąc złotych kary.

Grzał BMW 230 km/h w deszczu i we mgle, bo śpieszył się na święta. Po spotkaniu z grupą SPEED przesiądzie się na rower [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News