ITD skontrolowało 210 kierowców zawodowych. Wyniki są zaskakujące

ITD skontrolowało 210 kierowców zawodowych. Wyniki są zaskakujące

Podaj dalej

Trzeźwość prawie 210 kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych oraz autobusów skontrolowali jednego poranka inspektorzy ITD na terenie województwa mazowieckiego. Tak dobrze chyba jeszcze nie było.

W poniedziałek (23 grudnia) od wczesnego poranka do południa patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec oraz Ciechanowa przeprowadziły akcję wzmożonych kontroli trzeźwości. Oprócz badania alkomatem inspektorzy sprawdzali również inne rzeczy. Np. czy kontrolowani kierowcy posiadają wymagane uprawnienia, a pojazdy mają ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

W trakcie kilkugodzinnych działań skontrolowano 210 kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Wszyscy byli trzeźwi. Inspektorzy ITD z Radomia skierowali do kontroli trzy pojazdy ciężarowe bez ważnego przeglądu technicznego, co było powodem zatrzymania dowodów rejestracyjnych. Oprócz tego wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźników – grozi im po 2 tysiące złotych kary.

Kierowca jednej z ciężarówek nie miał również przy sobie prawo jazdy. Za brak dokumentu podczas kontroli drogowej został ukarany 50-złotowym mandatem. Ponadto w trakcie porannej akcji patrol ITD z Siedlec zatrzymał ciężarówkę bez ważnej legalizacji tachografu. Właścicielowi auta grozi teraz tysiąc złotych kary.

Grzał BMW 230 km/h w deszczu i we mgle, bo śpieszył się na święta. Po spotkaniu z grupą SPEED przesiądzie się na rower [wideo]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News