ITD przeszła samych siebie. Skontrolowano 11 pojazdów, a zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych

ITD przeszła samych siebie. Skontrolowano 11 pojazdów, a zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych

itd

Podaj dalej

W Radomiu funkcjonariusze ITD na 11 skontrolowanych ciężarówek, przy użyciu najnowszej w kraju mobilnej stacji diagnostycznej, zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za ujawnione usterki. Śmiało można stwierdzić, że została wyrobiona ponad stuprocentowa norma.

Rozbieżności w liczbach wynikają oczywiście z racji tego, że zatrzymano też po jednym dowodzie rejestracyjnym przyczepy oraz naczepy. Każde z wytypowanych do kontroli aut posiadało usterki. W pięciu przypadkach awarie były na tyle poważne, że inspektorzy wydali kierowcom zakaz dalszej jazdy.

Tak płonie jedna z największych rafinerii na świecie

Najczęściej wykrywanymi usterkami były awarie układu hamulcowego i kierowniczego, a także wycieki płynów eksploatacyjnych. Co ciekawe, w jednej ze skontrolowanych ciężarówek jedno z kół nie hamowało w ogóle.

W trzech przypadkach ITD wszczęło postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych wobec przewoźników. Kary finansowe grożą również przedsiębiorcom, do których należą ciężarówki z tachografami bez legalizacji oraz wykonującemu zarobkowy przewóz rzeczy bez licencji.

Znalazł na Google Maps zatopiony samochód. Rozwiązał zagadkę sprzed 20 lat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News