ITD przeprowadziło zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Wyniki zachwycają

ITD przeprowadziło zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Wyniki zachwycają

Trzezwosc_A4_20.08.2019_Nr1

Podaj dalej

161 przebadanych alkomatem kierowców i wszyscy trzeźwi – to wynik akcji wzmożonych kontroli ciężarówek i autobusów na małopolskim odcinku autostrady A4. Inspektorzy ITD znaleźli tylko trzy przypadki nieprawidłowości w transporcie.

Działania pod kryptonimem „Trzeźwość” zostały przeprowadzone na małopolskim odcinku autostrady A4 w poniedziałek (19 sierpnia). W trakcie kontroli inspektorzy sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców ciężarówek i autobusów. Weryfikowali także m.in. wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów i czas pracy kierowców.

Najpoważniejsze z ujawnionych naruszeń dotyczyło wyjęcia przez kierowcę wykresówki z tachografu w trakcie wykonywania przewozu drogowego, co miało ukryć jego rzeczywisty czas pracy. Inspektorzy ITD zatrzymali również pojazd bez ważnych badań technicznych, a w kolejnym wykorzystywano tachograf bez aktualnej legalizacji.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych. Zatrzymano także dowód rejestracyjny jednego z kontrolowanych pojazdów.

Wypił tyle, że nie jeden by umarł. Kierowca Audi sprawcą kolizji w Augustowie

Źródło: GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News