ITD powstrzymało przed dalszą jazdą ponad 100 tonowy transport!

ITD powstrzymało przed dalszą jazdą ponad 100 tonowy transport!

100 ton

Podaj dalej

Rzeszowscy funkcjonariusze ITD w trakcie kontroli na podkarpackim odcinku autostrady A4 zatrzymali do kontroli pokaźnych rozmiarów zespół pojazdów nienormatywnych. Pojazdem wykonywano transport z Polski na Ukrainę tyle, że na podstawie zezwolenia dla pojazdów maksymalnie 60-tonowych.

Łączna waga zespołu pojazdów wynosiła ponad 100 ton. Po dokładnej kontroli okazało się, iż dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o niemal 74 tony! Dodatkowo dopuszczalne parametry wysokości, szerokości i długości zostały także w znacznym stopniu przekroczone. Wysokość pojazdu z ładunkiem wynosiła 4,34m, szerokość 5,16m a długość pojazdu członowego oscylowała w granicach 34 metrów. W obu przypadkach parametry zostały przekroczone o 100 procent od norm.

Kierowca okazał zezwolenie kategorii VII wymagane w tym przypadku, jednak obejmowało ono tylko część trasy, którą przemierzał. Dodatkowo także na część trasy dysponował zezwoleniem kategorii VI, jednak ono z oczywistych względów nie spełniało wymogów ustawowych. Wobec stwierdzenia braku zezwolenia kategorii VII w stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne oraz wydano zakaz dalszej jazdy.

Uprawiali seks w radiowozie. Zatrzymano ich za jazdę po pijanemu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News