ITD: Pęknięte opony i tarcze były dla kierowcy nie straszne

ITD: Pęknięte opony i tarcze były dla kierowcy nie straszne

Podaj dalej

Konin to miało, które od pewnego czasu zmaga się z problemem związanym z przeładowanymi pojazdami ciężkimi. Widać to po drogach, a na ten fakt narzekają już sami mieszkańcy, a także tamtejsze władze. ITD ma zatem, gdzie się wykazać i się wykazuje.

itd tarcze hamulcowe
Uszkodzona nawierzchnia i oraz infrastruktura droga to kłopot dla wszystkich. Zwłaszcza jeżeli jest świadomość tego, iż dochodzi do tego w celowy sposób. Bo trudno wytłumaczyć to inaczej, jeżeli ktoś z premedytacją przekracza dozwoloną wagę pojazdu.

ITD walczy z nadwagą pojazdów

W trakcie ostatniej kontroli ITD zwrócili uwagę na przestrzeganie zakazu przez kierowców przejazdu przez jeden z wiaduktów w ciągu drogi krajowej numer 25 w Koninie. Można poruszać się tam pojazdem o rzeczywistej masie całkowitej do 30 ton.

itd opona
Sprawne oko inspektorów wyłapało kierowcę, który złamał zakaz. Do tego stan techniczny pojazd pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Zużycia kilku tarcz hamulcowych, a do tego pęknięte opony.

Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, otrzymując również punkty karne. Przedsiębiorca będzie czekał na postępowanie administracyjne zagrożone karą administracyjną w wysokości 2000 złotych.

Miasta borykające się z podobnym problemem pomimo zgłaszanych problemów nie zawsze mogą w prosty i szybki sposób poradzić sobie z problemem. Jedynie częste kontrole mogą odstraszyć kierowców podążającymi drogami, którymi nie powinni jechać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News