ITD kontrolowało zagraniczne ciężarówki. Problemy miał tylko mieszkaniec Tadżykistanu

ITD kontrolowało zagraniczne ciężarówki. Problemy miał tylko mieszkaniec Tadżykistanu

Zezwolenia_30.10.2019_Nr2

Podaj dalej

Inspektorzy ITD przeprowadzili jednodniową akcję, która miała na celu sprawdzanie zezwoleń uprawniających do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Tylko jedna ze sprawdzonych ciężarówek nie posiadała tego ważnego dokumentu.

We wtorek (29 października) patrole mazowieckiej ITD sprawdzały przede wszystkim ciężarówki zarejestrowane poza granicami Polski. Kontrole odbywały się na trasach tranzytowych w całym województwie. Inspektorzy zatrzymywali pojazdy należące do przewoźników drogowych z obszaru Unii Europejskiej oraz z tzw. krajów trzecich.

Podczas wzmożonych kontroli inspektorzy sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy posiadają zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 242 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówkę prowadzoną przez tadżykistańskiego kierowcę i jednocześnie przewoźnika drogowego zatrzymano na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Wyszkowa. Kierowca jechał z Niemiec do Tadżykistanu i nie okazał wymaganego dokumentu. Oprócz tego nie włożył karty do tachografu cyfrowego, czyli nie rejestrował aktywności. Analiza czasu pracy wykazała dwukrotne przekroczenie jazdy ciągłej bez przerwy.

Ciężarówka została skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej. Za brak wymaganego zezwolenia tadżykistańskiemu przewoźnikowi grozi 12 tysięcy złotych kary.

Szalał Audi tuż przed maską nieoznakowanego policyjnego radiowozu

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News