ITD kontrolowało ciężarówki przewożące drewno. Posypały się kary

ITD kontrolowało ciężarówki przewożące drewno. Posypały się kary

ITD kontrolowało ciężarówki przewożące drewno. Posypały się kary

Podaj dalej

5 z 10 skontrolowanych ciężarek na śląskich drogach przewoziło za dużo ładunku. Za kilkutonowe przekroczenia ładowności oraz nacisków osi pojazdów na drogę przewoźnikom grożą teraz kary pieniężne. Transporty z nadmiarem drewna wstrzymano do czasu rozładunku surowca na inne samochody.

W środę i czwartek (12-13 lutego) inspektorzy ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej kontrolowali ciężarówki przewożące drewno. Sprawdzano m.in. wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz czy mają właściwy tonaż.

W trakcie dwudniowych działań skontrolowano 10 ciężarówek przewożących drewno. Na wagę ITD skierowano samochody należące zarówno do polskich, jak i zagranicznych przewoźników. Połowa z zatrzymanych pojazdów miała przekroczoną o kilka ton dopuszczalną masę całkowitą oraz przekroczone dozwolone naciski osi na drogę. Niektóre ciężarówki z ładunkiem były również za wysokie.

ITD: 40-tonowa ciężarówka z zaślepionym przewodem hamulcowym

Za stwierdzone naruszenia inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźników i osób zarządzających transportem w przedsiębiorstwach. Grożą im wysokie kary finansowe. Wszystkie przeładowane ciężarówki zostały wycofane z ruchu do czasu rozładowania nadmiaru drewna na inne pojazdy.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News