ITD kontrolowało autobusy kursujące na regularnych liniach. Strach do nich wsiadać

ITD kontrolowało autobusy kursujące na regularnych liniach. Strach do nich wsiadać

Przewoz_04.11.2019_Nr2

Podaj dalej

Wsiadając do miejskiego autobusu, raczej rzadko zastanawiamy się nad tym, w jakim jest on stanie technicznym. Kolejne kontrole przeprowadzone przez ITD wskazują jednak, że im również należy się przyjrzeć.

W poniedziałek (4 listopada) inspektorzy świętokrzyskiej ITD przeprowadzili na drogach powiatów skarżyskiego, kieleckiego i koneckiego kontrole pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób na liniach regularnych.

W trzech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukaraniem kierowców mandatami. Inspektorzy zatrzymali także busa, który przewoził aż o 11 osób za dużo. Kierowcę ukarano mandatem, a przewoźnik musiał podstawić dodatkowy autobus, którym pasażerowie mogli kontynuować podróż.

W kolejnym przypadku stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego na linii regularnej powyżej 50 kilometrów. W momencie sporządzania wydruków z tachografu cyfrowego inspektorzy ujawnili wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy. Inspekcja wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Na miejsce kontroli ITD przewoźnik dowiózł drugiego kierowcę, który kontynuował kurs z pasażerami. Świętokrzyska ITD zapowiada kolejne akcje kontroli pojazdów przewożących pasażerów na liniach regularnych.

ITD zatrzymało zestaw łamiący cały szereg przepisów. Ważył 105 ton a kary przekroczą 30 tys. zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News