ITD kontrolowało autobusy kursujące na regularnych liniach. Strach do nich wsiadać

ITD kontrolowało autobusy kursujące na regularnych liniach. Strach do nich wsiadać

Podaj dalej

Wsiadając do miejskiego autobusu, raczej rzadko zastanawiamy się nad tym, w jakim jest on stanie technicznym. Kolejne kontrole przeprowadzone przez ITD wskazują jednak, że im również należy się przyjrzeć.

W poniedziałek (4 listopada) inspektorzy świętokrzyskiej ITD przeprowadzili na drogach powiatów skarżyskiego, kieleckiego i koneckiego kontrole pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób na liniach regularnych.

W trzech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukaraniem kierowców mandatami. Inspektorzy zatrzymali także busa, który przewoził aż o 11 osób za dużo. Kierowcę ukarano mandatem, a przewoźnik musiał podstawić dodatkowy autobus, którym pasażerowie mogli kontynuować podróż.

W kolejnym przypadku stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego na linii regularnej powyżej 50 kilometrów. W momencie sporządzania wydruków z tachografu cyfrowego inspektorzy ujawnili wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy. Inspekcja wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Na miejsce kontroli ITD przewoźnik dowiózł drugiego kierowcę, który kontynuował kurs z pasażerami. Świętokrzyska ITD zapowiada kolejne akcje kontroli pojazdów przewożących pasażerów na liniach regularnych.

ITD zatrzymało zestaw łamiący cały szereg przepisów. Ważył 105 ton a kary przekroczą 30 tys. zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News