ITD: Jeździł bez badań i kwalifikacji, ale za to z magnesem

ITD: Jeździł bez badań i kwalifikacji, ale za to z magnesem

Kontrola_10.01.2020_Nr1

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki bez ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz kwalifikacji wstępnej fałszował zapisy tachografu używając do tego magnesu. Za popełnione naruszenia został ukarany mandatami przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Surowa kara finansowa grozi również przewoźnikowi.

Inspektorzy kontrolujący w piątek (10 stycznia) pojazdy na odcinku ekspresowej „siódemki” w Widowie koło Grójca zatrzymali ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika. Ujawnili, że do impulsatora skrzyni biegów był przyłożony magnes – kierowca rejestrował w ten sposób rzekomy odpoczynek zamiast rzeczywistej jazdy.

W toku dalszej kontroli drogowej okazało się, że kierujący nie posiada ważnych badań lekarskich i psychologicznych oraz kwalifikacji wstępnej. Za stwierdzone naruszenia przepisów został ukarany dwoma mandatami karnymi. Inspektorzy zakazali również dalszej jazdy.

Gigantyczny holownik stanął w pionie. Efekt? Zniszczony statek i uszkodzony luksusowy jacht

Dotkliwe konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikowi, wobec którego wszczęto dwa postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar na kwotę ponad 11 000 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News