ITD: Janusze bez krzty rozumu w busach urządzają Dziki Zachód na polskich drogach

ITD: Janusze bez krzty rozumu w busach urządzają Dziki Zachód na polskich drogach

Podaj dalej

Inspektorzy ITD regularnie spotykają mocno przeładowane busy. Ich kierowcy kpią z przepisów i niskich kar urządzając sobie istny Dziki Zachód w cywilizowanym kraju.

Dzisiaj (18 marca) niestety nie było inaczej. Inspektorzy ITD dopisali do swojej niekończącej się listy przeładowanych busów kolejnych dwóch kierowców. Waga obu skontrolowanych pojazdów to absolutne przegięcie.

Na pierwszego przeładowanego busa inspektorzy natrafili w pobliżu Nakła nad Notecią. Pojazd ten zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył 8,2 tony. Samochód przeładowano o niespełna 5 ton! Kierowca zdawał nie zdawać sobie sprawy, na jak poważne niebezpieczeństwo naraża siebie i innych uczestników ruchu.

Nie lepiej było w przypadku drugiej kontroli. Patrol inspekcji zauważył już na pierwszy rzut oka przeładowany pojazd na jednej ulic Grudziądza. Samochód przewożący palety z ładunkiem w workach ważył 8,15 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 ton. Co więcej kierowca zupełnie zignorował temat odpowiedniego zabezpieczenia ładunku. Nie zamontował ani jednego pasa mocującego.

Obu kierowców ukarano mandatami za ujawnione wykroczenia. Mogli odjechać z miejsca kontroli dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru na inne pojazdy.

Wyciekły zdjęcia szpiegowskie nowego BMW. Grill znów jest ogromny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News