ITD deportowało ukraińskiego kierowcę i nałożyło ogromną karę. Nie zgadłbyś za co

ITD deportowało ukraińskiego kierowcę i nałożyło ogromną karę. Nie zgadłbyś za co

Przewoz_10.12.2019_Nr1

Podaj dalej

Kierowca zobowiązany do powrotu na Ukrainę, a jego samochód odholowano na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji. To konsekwencje kontroli nielegalnego przewoźnika przez patrol wielkopolskiej ITD.

Nielegalnego przewoźnika, którym był obywatel Ukrainy, zatrzymali inspektorzy ITD w okolicy poznańskiego dworca w środę (11 grudnia). Mężczyzna przewoził odpłatnie pasażerów na podstawie zamówień z aplikacji mobilnej. Nie posiadał licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych – inspektorzy wszczęli wobec niego postępowanie w sprawie nałożenia 12 tysięcy złotych kary.

Mężczyzna nie miał pieniędzy na wpłacenie kaucji, dlatego samochód odholowano na parking strzeżony. Obywatel Ukrainy został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Straży Granicznej. Cudzoziemiec prowadził zarobkową działalność niezgodnie z polskim prawem. Otrzymał nakaz powrotu na Ukrainę.

Dwa przypadki nielegalnego przewozu osób na podstawie aplikacji mobilnych ujawnił też patrol dolnośląskiej ITD podczas wspólnej akcji z policją prowadzonej na terenie Wrocławia w nocy z soboty na niedzielę (15-16 grudnia). Kierowcy nie posiadali wymaganej licencji ani badań, za co grozi im wysoka kara pieniężna.

Groźny wypadek w Żarnowcu. Kierowca chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem i wbił się w przydrożne drzewo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News