Zwrot akcyzy za Diesel! Możesz wyciągnąć naprawdę duże pieniądze. Czas tylko do końca ...

Zwrot akcyzy za Diesel! Możesz wyciągnąć naprawdę duże pieniądze. Czas tylko do końca ...

Podaj dalej

Jedna grupa kierowców może ubiegać się o zwrot akcyzy za paliwo typu Diesel. Rządowa dopłata ma zrekompensować wzrost kosztów produkcji rolnej. Rolnicy są w uprzywilejowanej pozycji i dostaną nawet złotówkę za każdy litr wykorzystanego oleju napędowego. 

Złotówka od litra paliwa typu Diesel!

Diesel znika z motoryzacji

Jak informuje portal TVP Info, rządowa dopłata do paliwa typu Diesel ma być rekompensatą wzrostu kosztów produkcji rolnej. Oznacza to, że za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego rolnicy otrzymają nawet złotówkę! 

Biorąc pod uwagę ogromny spadek cen paliw w 2020 roku, kiedy można było tankować nawet za 3,50 zł, Diesel wyjdzie rolników naprawdę tanio! W rozmowie z TVP3 Olsztyn jeden z rolników przyznał, że korzysta z tej możliwości od dwóch lat. 

Aby otrzymać zwrot akcyzy za paliwo typu Diesel należy złożyć specjalny wniosek, a razem z nim faktury VAT, potwierdzające zakup oleju napędowego. Należy też potwierdzić, że został on wykorzystany do produkcji rolnej. 

diesel

Jak złożyć wniosek?

Wnioski o zwrot można składać online za pośrednictwem e-PUAP, a także drogą tradycyjną. Do kiedy? Urzędy gminne będą przyjmować wnioski do końca lutego, więc jeśli ciebie dotyczy ta sprawa, powinieneś się pospieszyć. Kolejne „okienko” na składanie wniosków będzie bowiem otwarte dopiero 2 sierpnia. 

Jeśli wypełnisz wszystkie formalności jeszcze w lutym, należne ci pieniądze z akcyzy za Diesel zostaną wypłacone jeszcze w kwietniu. Takie informacje są szczególnie istotne w dobie rosnących cen paliw. Wszak już dziś w niektórych obszarach Polski za litr bezołowiowej czy oleju napędowego  musimy zapłacić ponad 5 zł/litr.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News