ZUS wysyła nowy dodatek dla milionów Polaków. Sprawdź skrzynkę, a potem konto - chodzi o duże pieniądze

ZUS wysyła nowy dodatek dla milionów Polaków. Sprawdź skrzynkę, a potem konto - chodzi o duże pieniądze

zus-nowe-doplaty

Podaj dalej

ZUS rozpoczął wysyłkę pism informujących obywateli o nowym świadczeniu, a także o jego waloryzacji. Oznacza to ni mniej ni więcej, że na kontach milionów Polaków znajdzie się wkrótce dużo więcej pieniędzy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już informuje uprawnionych do dodatkowych pieniędzy obywateli. 

O czym pisze ZUS?

dodatek od lipca
fot. freepik

W trudnych czasach inflacji liczy się każda złotówka do domowego budżetu. Przekonuje się o tym na codzień tysiące Polaków, a to oznacza, że warto śledzić wszystkie dodatki i świadczenia, jakie oferuje nam państwo. A tych jest co raz więcej. 

Zaledwie kilka dni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o planach waloryzacji 800+. Dziś jednak ZUS informuje o waloryzacji zupełnie innego świadczenia. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w wysyłanych pismach informuje emerytów o waloryzacji ich świadczeń oraz o przyznanych „trzynastkach” i „czternastkach”. Do treści pisma dotarł portal Fakt, a fragmentami podzielił się także senator KO Marek Borowski.

Emerytom żyje się lepiej?

zus-nowe-swiadczenie-3010zl
fot. freepik

W piśmie możemy przeczytać m. in.: – Poprawę sytuacji seniorów dobrze widać patrząc na wzrost kwoty świadczeń netto, czyli do ręki. Przeciętna emerytura netto wzrosła między 2007 a 2015 o 55%, a między 2015 a 2023 – aż o 81%.

Świadczenia dla emerytów rzeczywiście są dużo lepsze niż kiedyś. Wczoraj rządzący zapowiedzieli, że czternasta emerytura zostanie na stałe i będzie wypłacana emerytom co roku. ZUS planuje wypłacać te świadczenia na jesień. 

 

ZUS w swoim piśmie kontynuuje, co przytacza portal Fakt: – Rok 2023 jest kolejnym, w którym emeryci i renciści mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony państwa. Czasy są trudne, a seniorzy to grupa, która wymaga szczególnego wsparcia i opieki w takim okresie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News