Znany YouTuber pomagał ofiarom powodzi Audi RS6. Dziwna, nieczuła i kuriozalna reakcja działu Audi ... [WIDEO]

Znany YouTuber pomagał ofiarom powodzi Audi RS6. Dziwna, nieczuła i kuriozalna reakcja działu Audi ... [WIDEO]

audi-rs6-youtuber

Podaj dalej

Znany YouTuber został zaatakowany przez Audi za użycie swojego samochodu do pomocy ofiarom powodzi. Działania niemieckiego producenta w obecnej sytuacji są co najmniej bardzo nieczułe, niezrozumiałe i dziwne. 

Zachowanie Audi co najmniej dziwne

audi-rs6-youtuber

W dziale PR marek samochodowych często znajdują się ludzie, którzy dokładnie wiedzą, co robić. Pamiętacie słynną akcję z polskim działem PR Volvo, który „wręczył” jednemu z użytkowników Facebooka samochód z paliwem na cały weekend? Działania Audi w obecnej sytuacji są jednak conajmniej dziwne. 

W ostatnich tygodniach natura zaskoczyła nas kilkoma katastrofami, które pokazały znaczną solidarność ludzi. Przez Niemcy przeszła fala tragicznych powodzi, które na dużo mniejszą skalę obecne były także w Polsce. Podobnie jak u nas, tak i w Niemczech, pojawili się ludzie chętni do pomocy. Ale nie niemiecki oddział Audi. 

Misha Charoudin to jeden z popularniejszych motoryzacyjnych YouTuberów, pokazujący nam Nurbrugring i jego wypożyczalnię samochodów Apex. Ale angażuje się także w inne działania. Ostatnio wypożyczył od producenta Audi RS6 Avant, którym zamierzał bawić się na 21-kilometrowej nitce słynnego toru. 

Super kombi spisało się na medal

audi-rs6-youtuber

Udało mu się jednak przejechać tylko kilka kółek, zanim w Niemczech pojawiły się powodzie. Dotknięty był także region w którym położony jest tor, a całe wsie musiały być ewakuowane. Dlatego zamiast osiągów na torze, Misha zaczął sprawdzać praktyczność samochodu, pomagając w dostawie materiałów i wożeniu wolontariuszy. 

W swoim filmie przyznał, że Audi RS6 kilka razy było narażone na ekstremalne warunki, w tym jazdę poza utwardzonym asfaltem, choć ani razu nic poważnego się nie stało. Zawsze parkował swój samochód poza najbardziej zagrożonymi obszarami, aby uniknąć incydentu. W pewnym sensie był to najlepszy możliwy PR dla Audi, pokazując że Audi RS6 Avant, mimo kosmicznych osiągów, nie jest pozbawione swoich praktycznych cech. 

To mogła być genialna reklama

audi-rs6-youtuber

Ale Audi się to nie spodobało – producent wysłał do YouTubera maila, że „samochód nie został wypożyczony w celu pomocy poszkodowanym”. Mamy więc szczerą nadzieję, że wróci w idealnym stanie”. 

Ta wiadomość zaskoczyła nie tylko samego Mishę, ale praktycznie każdego. To była przecież świetna okazja aby wykorzystać ten materiał do genialnego PR-u, reklamując samochód. Przy takim scenariuszu nawet kilka ewentualnych obcierek na Audi byłoby niczym w porównaniu z marketingowymi korzyściami. A tak… 

Praktycznie cały internet broni YouTubera, który musiał wymyślić jeszcze oficjalne przeprosiny dla Audi. Mówi się nawet o tym, że niemiecki producent nie będzie już więcej wypożyczał dla niego samochodów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News