Złomowisko w Dubaju skrywa wiele drogich supersamochodów. Jest jeszcze coś innego

Złomowisko w Dubaju skrywa wiele drogich supersamochodów. Jest jeszcze coś innego

Podaj dalej

Temat porzuconych supersamochodów od zawsze fascynował entuzjastów motoryzacji. Jak więc wygląda złomowisko w Dubaju? Cóż, zgodnie z przewidywaniami, kryje w sobie mnóstwo bardzo drogich pojazdów. Jest jednak coś jeszcze. 

złomowisko

Bliskowschodnie miasto osiągnęło światową sławę dzięki drapaczom chmur, ogromnym centrom handlowym, a także wykwintnym restauracjom. Nie możemy zapomnieć także o spektakularnej scenie motoryzacyjnej. Niesamowitą flotą może pochwalić się tamtejsza policja. Niesety, Emiraty są również popularnym miejscem dla porzuconych supersamochodów.

Dlaczego tak się dzieje?

YouTuberka Supercar Blondie w swoim najnowszym filmie daje nam ogląd na całą sprawę. Obserwujemy w nim jedno ze złomowisk, które jest pełne drogich supersamochodów. Wszystkie zostały porzucone, skonfiskowane albo po prostu rozbite. 

złomowisko ferrari

Na świecie jest niewiele miejsc, w których możemy zobaczyć uszkodzone Rolls Royce, Lamborghini, Mercedesy, Ferrari i Bentleye. Wszystko to zaparkowane obok siebie. 

Każdy z nich ma unikalną historię i wszystkie można kupić na aukcji. W wielu przypadkach w bardzo dobrych cenach. Na przykład białe Ferrari California zaprezentowane na początku filmu nie ma żadnych wad. Samochód został porzucony przez właściciela chcącego uniknąć spłaty długów. Samochód warty 100 000 dolarów można obecnie kupić za ledwie 40 000 dolarów.

Oprócz supersamochodów, YouTuberka Supercar Blondie znalazła na złomowisku także… pieniądze. Z resztą, oglądajcie sami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News