Źle zaparkowany Mercedes brutalnie potraktowany przez policję. Zamiast lawety... wózek widłowy [WIDEO]

Źle zaparkowany Mercedes brutalnie potraktowany przez policję. Zamiast lawety... wózek widłowy [WIDEO]

zle-zaparkowany-mercedes

Podaj dalej

Źle zaparkowany samochód to dla każdego, kto mieszka w centrum miasta, całkiem spory problem. Kierowcy często porzucają swoje samochody byle jak, ale takiej interwencji jeszcze nie widzieliśmy. Chińska policja bardzo okrutnie potraktowała źle zaparkowanego Mercedesa. Całe zdarzenie nie mogło obejść się bez konsekwencji. 

Źle zaparkowany Mercedes potraktowany w taki sposób

zle-zaparkowany-mercedes
fot. Mercedes

Choć Chińczycy starają się być co raz bardziej „zachodni” słowa o innym regionie i sposobie życie najwyraźniej nie straciły nic ze swojej prawdziwości. 

Oczywiście, źle zaparkowany samochód to spory problem, choć zapewne każdemu z nas zdarzyło się kiedyś choć na chwilę, czy w pośpiechu, zaparkować samochód niezgodnie z przepisami. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji, policja czy straż miejska zwykle nie ma czasu czekać aż kierowca wróci do samochodu. 

Jeśli samochód zagraża bezpieczeństwu ruchu, należy go zatem odholować. Ale nawet taka operacja może być czasochłonna. Laweta zdolna do bezpiecznego usunięcia innego auta zazwyczaj nie jest dostępna na każde zawołanie, szczególnie w większych miastach. Na jej przyjazd czasami czeka się godzinami. 

Nie zazdrościmy właścicielowi…

zle-zaparkowany-mercedes
fot. Mercedes

Dobrych rozwiązań w takim przypadku jest niewiele, a tego z załączonego filmu nie można nazwać dobrym, ani nawet akceptowalnym. Mercedes wydaje się być chińską wersją sedana Klasy A, ale dlaczego został usunięty w ten sposób? Być może przeszkadzał w jakieś operacji związanej ze sklepem, albo remontem całej ulicy. Tak czy inaczej, pracownicy pobliskiej firmy bardzo szybko zajęli się samochodem. Postanowili na własną rękę usunąć go z ulicy za pomocą wózka widłowego i ciężarówki. 

Nietrudno domyślić się, że szczególnie w przypadku dolnej części samochodu nie był to dobry sposób „przeniesienia”. Boki i spód takiego auta nie są stworzone do takiego transportu. I choć nie możemy odmówić operatorowi wózka widłowego i ciężarówki umiejętności, nie chce nam się wierzyć, że Mercedes przetrwał to nietknięty. 

Gdyby to była tylko partyzancka akcja przeprowadzona w afekcie, można by to jeszcze zrozumieć. Ale tu wszystkiego pilnuje para policjantów… Najwyraźniej nie przeszkadzało im połączenie wózka widłowego z Mercedesem. Źródła filmu nie wspominają co właściciel samochodu powiedział o wyniku. Ale nie chcielibyśmy się znaleźć w jego skórze. 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News