Zima zaskoczyła drogowców! Potężny karambol i dramatyczne sceny na oblodzonej autostradzie [WIDEO]

Zima zaskoczyła drogowców! Potężny karambol i dramatyczne sceny na oblodzonej autostradzie [WIDEO]

zima-autostrada-diesel-5

Podaj dalej

Pierwsze opady śniegu zawsze związane są ze stresem i dodatkowym niebezpieczeństwem. Przekonało się o tym niemal 30 kierowców na oblodzonej autostradzie. Do dantejskich scen doszło pod koniec zeszłego tygodnia na autostradzie międzystanowej nr 94 w stanie Minnesota. Materiał filmowy wykonany na miejscu pokazuje, jak potężny był to incydent. Autostrada, lód i zima to nie jest dobre połączenie. Diesel z ciężarówek lał się strumieniami.

zima-autostrada-diesel-wypadek-2

Autostrada zapłonęła… mimo zimy

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Potężny karambol rozpoczął się w czwartek, 12 listopada o godzinie 9:15. Choć nie jest jasne, który pojazd rozpoczął reakcję łańcuchową, przyczyną wypadku była słaba widoczność i oblodzona autostrada. Do szpitala przetransportowano 9 osób z niewielkimi obrażeniami odniesionymi w różnych wypadkach. 

Lokalny serwis informacyjny Kare11 donosi, że z 29 zaangażowanych połowę stanowiły ciężarówki. Diesel i gruz były rozrzucone po całej autostradzie, a władze ponownie otworzyły odcinek drogi dopiero wczesnym wieczorem.

zima-autostrada-diesel-wypadek

Kilka pojazdów biorących udział w tej masakrze zapaliło się, w tym kilka ciężarówek i samochodów. W rozmowie z serwisem Kare11, Jim Rosenow ujawnił, że był w samym środku wypadku prowadząc swojego pickupa.

Relacja świadka

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przez całe życie jeżdżąc po śniegu nie widziałem czegoś tak mocnego. Zacisnąłem obie stopy na hamulcu i uderzyłem w środkowy samochód. Inne auto uderzyło we mnie, a potem nadjechała ciężarówka. Cały tył mojego pickupa prawie wpadł do środka przez tylną szybę. Wybił ją, a ja wysiadłem szybko z samochodu. Zacząłem pomagać innym ludziom. Nigdy czegoś takiego nie widziałem i nie doświadczyłem. Dziękuję bogu, że nikt nie zginął.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News