Zanim to zobaczysz, lepiej usiądź! Nowa KIA miażdży w wyścigu na 1/4 mili Ferrari, Lamborghini, AMG i Porsche [WIDEO]

Zanim to zobaczysz, lepiej usiądź! Nowa KIA miażdży w wyścigu na 1/4 mili Ferrari, Lamborghini, AMG i Porsche [WIDEO]

Podaj dalej

Dziś rano KIA zaprezentowała swój najnowszy model – EV6, który całkowicie zmieni postrzeganie koreańskiej marki. Jeśli wydawało ci się, że Stinger z silnikiem V6 jest imponujący, poczekaj aż zobaczysz… to. Wyścig najnowszego elektryka z takimi samochodami jak Ferrari, Lamborghini, AMG czy Porsche robi piorunujące wrażenie. 

Tesla Roadster – model, od którego zaczęła się historia tej marki

Ta KIA jest niemożliwa!

2022-Kia-EV6-GT

KIA poinformowała dziś rano, że najmocniejsza wersja EV6 GT rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy. Aby zilustrować, jak absurdalnie szybki jest nowy crossover, koreańska marka zorganizowała wyścig na 1/4 mili. 

Samochody, z jakimi mierzyła się 577-konna elektryczna KIA to: Lamborghini Urus, Ferrari California, Porsche 911, Mercedes-AMG GT i McLaren 570S. Oczywiście – nie są to najbardziej ekstremalne samochody każdego z tych producentów. Nie zmienia to jednak faktu, że według wszelkich standardów można określić je… szybkimi. 

Nie są jednak tak szybkie jak nowa KIA. Nie chcemy psuć niespodzianki, bowiem jeden z wymienionych supersamochodów faktycznie jest nieco szybszy od koreańskiego crossovera. Jaki silnik napędza więc nową Kię?

2022-Kia-EV6-GT-Line2

Tak samo szybka jak elektryczne Porsche

Topowa odmiana EV6 GT ma 577 KM, które przesyłane są na wszystkie cztery koła. To pozwala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 260 km/h. To sprawia, że jest szybszy niż Porsche Taycan 4S! 

KIA EV6 dostępna będzie rzecz jasna także w innych wariantach silnikowych, jednak każdy z nich wydaje się być naprawdę interesujący. Więcej o nowym koreańskim elektryku przeczytacie TUTAJ. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News