Zakaz sprzedaży używanych samochodów tego producenta! Kuriozalna decyzja i ogromny problem właścicieli

Zakaz sprzedaży używanych samochodów tego producenta! Kuriozalna decyzja i ogromny problem właścicieli

Podaj dalej

Od czasu do czasu producenci samochodów są zmuszeni do wystawienia tzw. wstrzymania sprzedaży samochodów używanych. Zwykle jest to kwestia bezpieczeństwa, lub emisji, które powodują wstrzymanie sprzedaży. Prawie zawsze taki zakaz obejmuje zupełnie nowe, nigdy wcześniej nie sprzedawane samochody. Jak donosi Business Insider, nowy zakaz dla samochodów Porsche wyposażonych w pakiet Sport Chroni jest raczej dziwny. 

Dziwny zakaz sprzedaży używanych Porsche

zakaz-sprzedazy-porsche

Wstrzymanie sprzedaży zazwyczaj dotyczy pojazdów należących do flot, lub „zalegających” na parkingach dealerskich. Tym razem jednak zakaz dotyczy używanych samochodów Porsche wyprodukowanych w latach 2012-2016. 

Zakaz nie tylko został wydany dla starszych samochodów producenta, ale obejmuje całą jego gamę. Znajdziemy w nim modele 911, Boxster, Cayman, Cayenne i Panamera wyposażone w Sport Chrono z lat 2012-2016. 

To ogromna liczba zróżnicowanych pojazdów, z bardzo różnymi konfiguracjami układu napędowego. Wszystko wskazuje na to, że te starsze modele Porsche ze sportowym układem Sport Plus emitują zbyt dużo tlenku azotu. A to oznacza, że ich sprzedaż nie jest legalna. 

Co dalej?

z_porsche_diesel_car_77

Nie wiemy na ten moment, na jak długo zakaz sprzedaży będzie obowiązywał. Minęło już jednak trochę czasu, odkąd pojawiły się na jego temat pierwsze głosy w listopadzie 2020 roku. Rzecznik prasowy Business Insider potwierdził, że Porsche testuje każdą pochodną modelu, aby dowiedzieć się, których konkretnie samochodów będzie dotyczył zakaz. 

– Żeby było jasne, nasi partnerzy handlowi skupują wszystkie używane samochody Porsche tak, jak zwykle. Samochody będące w posiadaniu klientów są bezpieczne w prowadzeniu. Dealerzy wstrzymali sprzedaż określonych samochodów używanych znajdujących się w ich asortymencie. Zakaz będzie obowiązywał do czasu aktualizacji oprogramowania w tych samochodach – dodał rzecznik.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Problem nie ma wpływu na obecną linię modeli Porsche. Nie jest jednak jasne, kiedy kupujący szukający używanego samochodu wyposażonego w pakiet Sport Chrono ponownie będą mogli kupić używkę bezpośrednio od producenta. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News