Zakaz sprzedaży... elektryków! Wejdzie w życie w 2035 roku - benzyna i Diesel "mają być bezpieczne"

Zakaz sprzedaży... elektryków! Wejdzie w życie w 2035 roku - benzyna i Diesel "mają być bezpieczne"

Zakaz sprzedaży… elektryków! Wejdzie w życie w 2035 roku – benzyna i Diesel „mają być bezpieczne”

Podaj dalej

Do Prima Aprilis jeszcze trochę czasu, więc to nie żarty. Naprawę pojawiła się ustawa, która ma zakazać sprzedaży samochodów elektrycznych od 2035 roku. Już gdzieś to słyszeliśmy, prawda? Z tym, że cała reszta świata od tego roku chce zakazu… silników benzynowych i typu Diesel. Ale jest jeszcze jedna osada zamieszkała przez nieugiętych… kowbojów. Oni nie chcą elektryków. 

Benzyna i Diesel mają być bezpieczne

Tesla-ladowanie-rachunek-za-prad
fot. Tesla

Praktycznie cały „zachodni świat” od 2035 roku (lub wcześniej) wprowadza zakaz sprzedaży silników spalinowych. Są jednak jeszcze miejsca na świecie, gdzie głos rozsądku nie został całkowicie stłumiony, a benzyna i Diesel płynie w żyłach kierowców. Senator Jim Anderson powiedział gazecie Cowboy State Daily, że chce „przeciwstawić się zakazom sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi w stanach takich jak Kalifornia i Nowy Jork”. 

Nowy pomysł ma też poparcie członków stanowej Izby Reprezentantów i Senatu. Jednakże, w rzeczywistości chodzi bardziej o podniesienie świadomości, w jaki sposób przejście na energię elektryczną może negatywnie wpłynąć na niektóre stany – w tym Wyoming właśnie. Wspólna rezolucja Senatu wzywa mieszkańców do dobrowolnego ograniczenia sprzedaży i zakupu pojazdów elektrycznych. Ma to na celu ich całkowite wycofanie i zakaz sprzedaży w 2035 roku. 

Jaki problem ma Wyoming z samochodami elektrycznymi? Przede wszystkim infrastruktura ładowania w mniej zaludnionych stanach, takich jak Wyoming, nie będzie tak rozpowszechniona, ani praktyczna jak w Nowym Jorku, czy Kalifornii. Niektóre społeczności wiejskie nadal nie mają szerokopasmowego internetu, o ładowarkach elektrycznych nawet nie wspominając. 

Tesla Model Y lepsza od Tesli Model 3
fot. pixabay.com – Blomst

Elektryki to dla nich poważny problem

Ale większym problemem jest zagrożenie dla miejsc pracy. Wyoming wyprodukowało ponad 85 milionów baryłek ropy naftowej w 2021 roku. Czyni go to ósmym najbardziej produktywnym stanem w USA. Tekst w ustawie zauważa, że „produkcja ropy i gazu od dawna jest jedną z dumnych i cenionych gałęzi przemysłu Wyoming”. Odnosi się do dużej liczby miejsc pracy, które zapewnia w stanie od ponad wieku. 

Senator Brian Boner dla Cowboy State Daily: – Chcę upewnić się, że rozwiązania tak zwanego kryzysu klimatycznego, których niektórzy chcą, są rzeczywiście praktyczne w prawdziwym życiu. Po prostu nie podoba mi się, kiedy inne stany próbują narzucić technologię, która nie jest gotowa. 

Boner przyznał, że rezolucja powstała z przymrużeniem oka, ale ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację, której niektórzy mogli nie wziąć pod uwagę. – To bardzo poważny problem, który zasługuje na publiczną dyskusję – dodał. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News