Kierowca Tesli utknął na stacji benzynowej. Wszystko za sprawą "genialnego" autopilota [WIDEO]

Kierowca Tesli utknął na stacji benzynowej. Wszystko za sprawą "genialnego" autopilota [WIDEO]

tesla-model-3-stacja-benzynowa-wpadka

Podaj dalej

Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy przeszły długą drogę. Mimo to, wciąż nie brakuje tego typu wpadek. Ta Tesla Model 3 uznała, że stacja benzynowa jest skrzyżowaniem z palącym się czerwonym światłem… 

Ta Tesla zaliczyła niezłą wtopę

tesla, model 3
Tesla Model 3

Przed samochodem na zdjęciu widzimy dwie pionowe flagi z pogrubionym napisem „Coop”. Samochód uznał jednak, że zaokrąglone czerwono-pomarańczowe litery stacji paliw to… czerwone światła. 

Światła wykrywane są przez system autopilota samochodu i migają na czerwono i żółto, w zależności od tego, jak wieje wiatr. Ciekawe, prawda? Kiedy flagi stają się bardziej czytelne, światła stopu na desce rozdzielczej Tesla zapalają się na czerwono lub żółto. 

Nie ufaj autopilotowi

tesla-model-3-stacja-benzynowa-wpadka

To dobra nauczka dla wszystkich, którym wydaje się, że autopilot może w 100% zastąpić kierowcę. Pamiętajmy, że wciąż musimy zwracać uwagę na to, co robi nasz samochód. Mimo najbardziej zaawansowanych systemów takich jak „autopilot”, czy „samodzielna jazda”. 

Twój samochód nie jest w stanie całkowicie samodzielnie się poruszać. Wciąż brakuje mu kilku rzeczy, które są oczywiste dla ludzkich oczu, a ten niefortunny wypadek na stacji benzynowej jest doskonałym tego przykładem. Kierowca najwyraźniej musiał w tej sytuacji zareagować samodzielnie, gdyż Tesla nie chciała ruszyć. 

Tesla w minionym tygodniu wprowadziła wersję beta systemu „Full Self-Driving” dla wybranych użytkowników. Choć ma to być bardzo duża aktualizacja w stosunku do standardowego systemu, jaki widzimy na filmie, Tesla ostrzega, że system „może podjąć złe decyzje w złym czasie”. 

Interesting Stoplights from r/teslamotors

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News