Z kopyta Passat rwie! Nowa parodia podbija polski internet. "Już wiem, co będzie leciało u mnie na święta" [WIDEO]

Z kopyta Passat rwie! Nowa parodia podbija polski internet. "Już wiem, co będzie leciało u mnie na święta" [WIDEO]

z-kopyta-passat-rwie-diesel

Podaj dalej

Volkswagen Passat B5 to bez wątpienia jeden z ulubionych samochodów Polaków. Jedni kochają nim jeździć, inni kochają z niego żartować. Każdy jednak w głębi duszy traktuje ten samochód z należnym szacunkiem. Wszak to ikona motoryzacji i obraz polskich dróg. Internet podbija nowiutka parodia „Z kopyta Passat rwie”. A wiadomo, że jak Passat, to musi być diesel! 

„Z kopyta Passat rwie”

passat b5

Kultowy samochód niemieckiego producenta jest obiektem niezliczonych żartów, memów o Januszach, czy historii związanych z Mirkami handlarzami. Ostatnio pojawiła się nawet teoria, że w latach 90 jeździli nim bogacze, w latach 2000 biedacy, a od 2010 kolekcjonerzy. Volkswagen Passat nie pozostaje obojętny nikomu. Jednym z ulubionych silników „Passaciarzy” jest oczywiście nieśmiertelny 1.9 TDI. Diesel ten zasłynął głównie dzięki niezłym osiągom i długowieczności.

Mimo upływu lat, samochód wciąż obecny jest w polskim krajobrazie. Jak pokazuje poniższy teledysk, jest obecny także w wielu sercach Polaków. Użytkownicy na portalu YouTube są zachwyceni najnowszym teledyskiem. 

„Już wiem, co będzie leciało u mnie na święta. Prawdziwy hit 2020/2021. Świetna piosenka – napisała jedna z użytkowniczek. 

No, no! Tej melodii mi brakowało, bym wiedział, że grudzień. Mega pioseneczka!” – wtórowali jej kolejni. 

Volkswagen Passat B5
Volkswagen Passat B5

Piękna pioseneczka, piękny Passat!” 

Piękny Diesel, a ile mocy?

Przypomnijmy, że tegoroczna wersja „Z kopyta Passat rwie” jest przeróbką piosenki, którą Kabaret Czwarta Fala wypuścił w zeszłym roku. W święta bożonarodzeniowe 2019 w polskich domach wybrzmiewała piosenka „Z kopyta kulig rwie”. 

Wracając jeszcze na chwilkę do Passata… Kilka tygodni temu pewien YouTuber postanowił sprawdzić, ile mocy zostało w 17-letnim 1.9 TDI. Passat B5 z silnikiem typu Diesel cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a ile werwy zostało w nim po takim czasie? Pod maską testowanego modelu z 2003 roku pracowała jednostka 1.9 TDI o mocy 130 KM i 285 Nm.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News