Wyprzedzanie TIR-em w takim miejscu?! Ten drogowy bandyta powinien od razu stracić prawo jazdy [WIDEO]

Wyprzedzanie TIR-em w takim miejscu?! Ten drogowy bandyta powinien od razu stracić prawo jazdy [WIDEO]

wyprzedzanie-tir-prawo-jazdy

Podaj dalej

Wyprzedzanie TIR-ów to niezwykle uciążliwy dla kierowców osobówek manewr. Ten kierowca 40-tonowego zestawu jednak grubo przesadził. Za taką jazdę powinno natychmiastowo być odbierane prawo jazdy! Co on tu nawyrabiał?!

Najgorsze wyprzedzanie na świecie

wyprzedzanie-tir-prawo-jazdy

Kierowcy TIR-ów bardzo często spieszą się do swojego celu i każda minuta jest dla nich na wagę złota. To nie może być jednak usprawiedliwieniem takiego zachowania. To wyprzedzanie nadaje się do kryminału. 

Na poniższym nagraniu widzimy, jak kierowca TIR-a wyprzedza w najgorszym z możliwych miejsc. Film rozpoczyna się do tego, że kierowca osobówki z wideorejestratorem wjeżdża w obszar zabudowany, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h (60 km/h po 23:00). 

Tutaj należy się pierwsza nagana dla kierowcy TIR-a, który z całą pewnością jechał dużo szybciej niż dozwolone „50”. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Prawo jazdy do wora

Ciężarówka pojawia się w obiektywie kamery tuż po tym, jak nagrywający minął skrzyżowanie. Oznacza to, że swój manewr musiał rozpocząć dużo wcześniej. Warto również zwrócić uwagę na to, że facet wyprzedził – na przejściu dla pieszych, na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu. Istny hattrick. Niestety, nie ma się tu z czego śmiać. 

Na szczęście tym razem obyło się bez katastrofy, jednak wolimy nie myśleć co by było, gdyby w tym miejscu znalazł się na przykład pieszy. Odbieranie prawa jazdy za takie manewry powinno być obowiązkiem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News