ITD nie wierzyła własnym oczom! Tak przekręconego licznika w Dieslu jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

ITD nie wierzyła własnym oczom! Tak przekręconego licznika w Dieslu jeszcze nie widziałeś [WIDEO]

Podaj dalej

Wyprzedzanie TIR-em drugiego TIR-a to obrazek stary jak świat. W pewnych miejscach taki manewr jest dopuszczalny, a w pewnych zabraniają tego przepisy. Ten kierowca miał dużego pecha, bo wpadł w ręce nieoznakowanego Volkswagena Passata. Inspektorzy ITD złapali się za głowę, gdy zatrzymali go do kontroli. 

Wyprzedzanie to pikuś

wyprzedzanie-itd-licznik

To miał być tylko zwykły mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, jednak kierujący lawetą ciężarową miał dużo więcej problemów. Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym jadący nieoznakowanym VW Passatem ujawnili kolosalną różnicę w stanie drogomierza. 

Inspektorzy CANARD prowadzili we wtorek 2 marca rutynowe kontrole samochodów jadących autostradą A2. Wtedy trafili na nieprzepisowe wyprzedzanie kierowcy TIR-a. 

Lawet ciężarowa z przyczepą została zatrzymana na najbliższym MOP Baranów, a sprawca otrzymał mandat w wysokości 300 złotych. W normalnych warunkach sytuacja ta skończylaby się tylko na mandacie, ale… 

ITD nie wierzyła w to, co widzi

Inspektorzy CANARD ITD na miejscu stwierdzili, że stan licznika jest niezgodny z wpisem w CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Różnica sięgała… 700 000 kilometrów! Na miejsce została rzecz jasna wezwana policja. 

Dalsze czynności w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa ingerencji w stan drogomierza prowadzi zespół kryminalny z Komisariatu Policji Jaktorów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News