Wypożyczył sportowego McLarena na kilka dni. Za parę odprysków na masce firma chciała od niego fortuny! [WIDEO]

Wypożyczył sportowego McLarena na kilka dni. Za parę odprysków na masce firma chciała od niego fortuny! [WIDEO]

mclaren-620r-wypozyczalnia

Podaj dalej

Dla większości z nas wypożyczenie supersamochodu to jedna z niewielu okazji na posmakowanie bogatego życia. Ta sytuacja z samochodem marki McLaren pokazuje jednak, jak ważne jest posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się na wynajem drogiego samochodu – pamiętaj o tym! 

Ten McLaren wcale nie był tani

Rob Ferretti to prowadzący kanał na YouTube o nazwie SuperspeedstersRob. Jest właścicielem dobrze prosperującej firmy wynajmującej samochody. Na początku roku wybrał się na małą wycieczkę. Na swoją podróż wynajął super rzadki McLaren 620R, ale niestety pojawiło się kilka odprysków na przedniej masce. 

Kamienie odzyskiwały na niektóre obszary lakieru na przedniej masce i zderzaku. Przy okazji uszkodziły kosztowny splitter z włókna węglowego. Garść odłamków uszkodziła też przednią szybę. YouTuber lekko uszkodził też felgi. 

mclaren-620r-wypozyczalnia

Wiedział, że będzie musiał zapłacić za te szkody, ale był zszokowany, gdy wypożyczalnia powiedziała, że naprawa samochodu będzie kosztować… 100 000 dolarów! Chyba żaden McLaren nie jest tego warty, prawda?

60 000 dolarów za zderzak?!

Podczas rozmowy z wypożyczalnią Ferretii wyraził swoje niedowierzanie tej szalonej sumie. Zapytał, czy może odkupić samochód od wypożyczalni, naprawić na własną rękę, a potem odsprzedać. Firma wynajmująca powiedziała jednak, że McLaren jest już naprawiony i kosztowało to 101 000 dolarów. Twierdzili też, że nowy przed zderzak/splitter to wartość 60 000 dolarów. 

YouTuber był podejrzliwy i zadzwonił do warsztatu, który rzekomo wykonywał naprawy. Ujawnili, że McLaren wcale nie otrzymał nowych części. To dało do myślenia YouTuberowi, który zasugerował, że wypożyczalnia mogła go oszukać. Całą „przygodę” umieścił na swoim kanale na YT. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News