Wymieniasz opony na letnie? Można to zrobić dużo taniej, niż zwykle! Jest jeden prosty sposób [WYJAŚNIAMY]

Wymieniasz opony na letnie? Można to zrobić dużo taniej, niż zwykle! Jest jeden prosty sposób [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Choć zima nie chce odpuścić, wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy mogli w końcu założyć letnie opony. Czy można na tym trochę zaoszczędzić? Lepiej nie – wszak opony to jedyny element samochodu, który ma kontakt z nawierzchnią. Są jednak sposoby na to, aby nie wydać fortuny i zrobić to dobrze. Jakie? SPRAWDŹ TUTAJ. 

Dużo taniej – sprawdź tutaj

letnie opony

Opony to jeden z najważniejszych elementów naszego samochodu, który gwarantuje bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu. Dlatego nie wolno lekceważyć złego stanu ogumienia i próbować zaoszczędzić na wymianie. Można zrobić to jednak taniej niż zwykle – SPRAWDŹ.

Jeżdżąc na zużytych lub starych oponach narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. Ogumienie ma swoje właściwości, które zachowuje tylko w określonym przedziale czasowym/dystansowym. 

Również jeżdżenie na zimówkach w lecie i letnich w zimie nie jest zbyt odpowiedzialne. Co prawda tego nie regulują przepisy, ale każdy rozsądny i trzeźwo myślący kierowca będzie dostosowywał swoje opony do panujących za oknem warunków. 

zmiana opon

Co prawda wciąż temperatury wahają się w okolicach zera, jednak prognozy pogody wskazują, że to już ostatnie „zimowe” dni. Od najbliższego weekendu możemy spodziewać się prawdziwej wiosny, a razem z nią będziemy mogli założyć upragnione letnie opony.

Jak właściwie dobrać opony?

Jak wspomnieliśmy wyżej, to kluczowy element naszych samochodów odpowiadający za bezpieczeństwo. Dlatego czasami warto dopłacić do nieco lepszych opon. Może to także pomóc obniżyć spalanie w waszych samochodach! 

Lepsze nie znaczy droższe – producenci prześcigają się w kolejnych promocjach, a jedną z lepszych oferuje sklep Oponeo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty – TUTAJ! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News