Wymieniasz opony na letnie? Możesz otrzymać dodatek w wysokości 120 zł

Wymieniasz opony na letnie? Możesz otrzymać dodatek w wysokości 120 zł

opony opona letnie zimowe przyczepność ślisko nawierzchnia droga

Podaj dalej

Pierwszy dzień wiosny za nami, a już wkrótce kierowcy ruszą tłumnie wymieniać opony na letnie. To zawsze ważny moment dla każdego fana motoryzacji, który wiąże się także z czyszczeniem samochodu po zimie i przygotowaniem go do sezonu letniego. Warto też za wczasu sprawdzić, czy wasze opony letnie wciąż spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Jeśli będziecie wymieniać opony, możecie odebrać bon w wysokości 120 zł. Szczegóły TUTAJ. 

Wymieniasz opony? Skorzystaj z tej promocji!

opony letnie zimowe wymiana zmiana opon kiedy wymienić
fot. freepik

Temperatury rzędu 20 stopni Celsjusza rozbudzają apetyty nie tylko kierowców. Choć zima była stosunkowo łagodna, chyba wszyscy stęskniliśmy się za ciepłymi temperaturami. To z kolei oznacza, że zdecydowana większość kierowców wkrótce będzie wymieniać opony na letnie. Warto zatem skorzystać z bonu, którego wysokość wyniesie nawet 120 zł. Szczegóły akcji znajdziecie pod tym linkiem. 

Aby wziąć udział w promocji należy kupić opony letnie lub całoroczne wymienione w akcji Oponeo. W ich skład wchodzą Michelin Primacy 4+, Michelin Pilot Sport 5 oraz Michelin CrossClimate 2.

Przed wizytą u wulkanizatora koniecznie sprawdź stan swoich opon. Zgodnie z przepisami bieżnik musi mieć minimum 1,6 mm głębokości, jednak nie wszystkie opony zapewniają bezpieczeństwo aż do tego momentu. Ogumienie francuskiego producenta posiada technologię Long Lasting Performance, dzięki której opona pracuje tak samo dobrze od pierwszego, do ostatniego dnia jej użytkowania. 

jak przechowywać opony
freepik.com

Dla każdego coś dobrego

Powinniśmy także zwrócić uwagę na wiek naszej opony. Nawet jeśli bieżnik wciąż jest głęboki, starsze opony mogą być twarde i nie zapewniać odpowiednich właściwości jezdnych. Eksperci podają, że górna granica wieku opony, jakiej powinniśmy używać, to około 5-6 lat. Nie zapominajmy, że ogumienie stanowi jedyną powierzchnię styku naszego samochodu z nawierzchnią. Jest zatem kluczowe dla bezpieczeństwa, a także spalania naszego pojazdu. 

Wśród opon, które wchodzą w skład promocji znajdziemy dla każdego coś dobrego. Jeśli poruszasz się głównie po mieście i nie lubisz tracić czasu (i pieniędzy) na coroczne wizyty u wulkanizatora, powinieneś zdecydować się na opony całoroczne. Michelin CrossClimate 2 to opona posiadająca homologację do jazdy nawet w krajach, gdzie wymagane są opony zimowe. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, czy za tydzień nie spadnie śnieg, czy może będzie 20 stopni Celsjusza. 

Michelin Priamcy 4+ to opona letnia wyposażona w najnowsze technologie francuskiego producenta. Znajduje się w ścisłej czołówce pod względem hamowania na mokrej nawierzchni przy zużyciu bieżnika do minimalnej dopuszczalnej głębokości. Ostatnią oponą uwzględniona w promocji jest Michelin Pilot Sport 5, czyli najnowszy produkt stworzony z myślą o kierowcach z zacięciem sportowym. Dzięki nim nawet z pozoru zwykły samochód stanie się naprawdę przyjemnie prowadzącą maszyną. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News