PILNE: Volkswagen pokazał zupełnie nowego sedana! Jest większy niż Superb i ma śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

PILNE: Volkswagen pokazał zupełnie nowego sedana! Jest większy niż Superb i ma śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

volkswagen-sedan

Podaj dalej

Nowy tani i duży sedan marki Volkswagen pokazany. Trzeba oddać Niemcom, że nie boją się w dzisiejszych czasach pokazać auta o bardzo ciekawym stosunku osiągów do ceny. Wygląda trochę jak Tesla Model 3, zaprojektowana przez Peugeota. Ale samochód ma silnik spalinowy i atrakcyjną cenę. 

Volkswagen pokazał nowego sedana

volkswagen-sedan

Czy Volkswagen postawił na niewłaściwego konia? Niemcy zignorowali preferencje znacznej części klientów i w przyszłości chcą oferować tylko samochody elektryczne. Podczas tego procesu Volkswagen pozbył się wszystkich ludzi, którzy sprzeciwiali się temu podejściu. 

Ci ludzie mówili wyłącznie o tym, że nie można iść całkowicie pod prąd i nie można liczyć na konkurowanie z istniejącym produktem za pomocą czegoś, co nie może go w pełni zrównoważyć i przezwyciężyć. Zwłaszcza, że samochody elektryczne są droższe niż tradycyjna benzyna czy Diesel. 

volkswagen-sedan

Oddanie w kierunku elektryków wciąż nie jest jeszcze stuprocentowe. Wskazuje na to duży nowy sedan, który został dziś oficjalnie zaprezentowany światu. Całkowicie odbiega od obecnej koncepcji podobnych samochodów marki Volkswagen i opiera się na wyglądzie, który jest mieszanką Tesli i niemieckich modeli serii ID. W przypadku samochodów elektrycznych taka koncepcja przodu ma sens, ale tu mamy przecież silnik spalinowy. 

Większy niż Skoda Superb

To nowa generacja modelu łamano, który stanął na konwencjonalnej platformie MQB i będzie napędzany wyłącznie silnikiem benzynowym 1.4 TSI o mocy 150 KM. Brzmi to. Jak przepis na samochód niższej klasy średniej, ale tu mówimy o dużym samochodzie. Przy długości 4784 mm, szerokości 1831 mm, wysokości 1469 mm i rozstawie osi 2731 mm jest większy od Skody Octavii. Jest nawet większa niż obecna Skoda Superb. Jest to więc naprawdę duży sedan – liftback. 

volkswagen-sedan

Z tyłu wygląda jak jakiś inny nowy Volkswagen, czy nowsze Peugeoty. Nawet jeśli nie wydaje się być specjalnie piękny, zwłaszcza w przypadku przodu, na pewno znajdzie swoich fanów. Nie można jednak przejść obojętnie obok tego, że praktycznie całkowite wyeliminowanie osłony chłodnicy nie pasuje w konwencjonalnym aucie. 

Pod względem wydajności i ceny będzie to świetna oferta. Volkswagen wycenia swojego obecnego Lamando w Chinach na 90 000 zł, co jest świetną ceną. Nowa generacja powinna być o około 10% droższa, więc wciąż będzie to mniej niż 100 000 zł. Jak na auto większe niż Skoda Superb, to naprawdę dobra cena. 

volkswagen-sedan

volkswagen-sedan

volkswagen-sedan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News