Volkswagen nagrał reklamę w uniwersum STAR WARS. Nowym VW jeżdżą m. in. R2-D2 i C3PO [WIDEO]

Volkswagen nagrał reklamę w uniwersum STAR WARS. Nowym VW jeżdżą m. in. R2-D2 i C3PO [WIDEO]

2023-VW-ID.-Buzz-1

Podaj dalej

Ze wszystkich reklam, które przedstawiają nasze ulubione postaci i pojazdy elektryczne w stylu retro, ta z pewnością jest jedną z naszych ulubionych. Volkswagen nawiązał dziś, że będzie współpracować z Disneyem nad nową kampanią, która ma na celu wykorzystać sławę Gwiezdnych Wojen. 

Volkswagen i Star Wars

Producent stworzy serię reklam ze swoim nowym elektrycznym ID. Buzz umieszczonym w uniwersum Star Wars. To dobra reklama zarówno dla niemieckiego producenta, jak i nadchodzącego serialu Obi-Wan Kenobi. Volkswagen i Star Wars to dwie ogromne nazwy, więc sukces możemy uznać za gwarantowany. 

Klauz Zellmer, szef sprzedaży Volkswagena: – W ramach tech współpracy jednoczymy dwie silne globalne marki i pokolenia fanów, które dorastały z ich ikonami. Jesteśmy naprawdę podekscytowani tą wyjątkową wspólną, twórczą współpracą. 

Wraz z Lucasfilm i Industrial Light and Magic, zespoły przygotowały reklamę, aby zwrócić uwagę na ich nowe „produkty”. 

– Dzięki połączeniu sił będziemy mieli możliwość zaangażowania nowych grup docelowych w zakresie e-mobilności, innowacji i cyfryzacji – powiedział Zellmer. – Pod tym względem jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą z najlepszymi kreatywnymi zespołami w branży filmowej. 

Obi-Wan Kenobi lubi to

Kampania będzie prowadzona na kilku rynkach na całym świecie i obejmie m. in. billboardy. Będą też materiały w social mediach, czy filmy z postaciami z Gwiezdnych Wojen. W reklamówkach możemy spodziewać się nawet Ewana McGregora w roli Obi-Wana Kenobiego. 

– Przez całe życie byłem entuzjastą Volkswagena. W wieku 16 lat miałem swojego pierwszego VW. I od tego czasu je zbieram – powiedział McGregor. – ID. Buzz naprawdę ma charakter. To niesamowite, jak nowy samochód wywołuje uśmiech na mojej twarzy. To naprawdę szczęśliwy samochód. 

Być może najbardziej intrygujące dla fanów motoryzacji będzie to, że VW i Lucasfilm zdecydowali się stworzyć specjalnego ID. Buzz „Star Wars Edition”. Samochód zostanie zaprezentowany podczas obchodów Gwiezdnych Wojen w Kalifornii, które będą trwały od 26 do 29 maja. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News