Volkswagen Golf lepszy od Audi, BMW czy Mercedesa. Dużo tańszy hatchback bije rywali na głowę [WIDEO]

Volkswagen Golf lepszy od Audi, BMW czy Mercedesa. Dużo tańszy hatchback bije rywali na głowę [WIDEO]

volskwagen-golf-r

Podaj dalej

Volkswagen Golf potwierdził w bezpośrednim wyścigu, że BMW, Mercedes i Audi tracą swoją wyjątkowość. Teraz to VW Golf wyznacza standardy, wyprzedza swoją bezpośrednią konkurencję, a przy tym kosztuje dużo, dużo mniej. 

Volkswagen lepszy od marek premium

volskwagen-golf-r

Były czasy, kiedy Volkswagen mógł tylko pomarzyć o pojedynku z porównywalnym BMW czy Mercedesem. Te czasy jednak minęły – teraz to VW Golf wyznacza standardy, kosztując dużo, dużo mniej. 

Nie tak dawno na portalu YouTube pojawił się film z bezpośredniego starcia w wyścigu na 1/4 mili. Na starcie pojawił się Volkswagen Golf R, BMW M135i oraz Mercedes A35 AMG. Wśród komentarzy pojawiły się słowa, że Volkswagen z pewnością wprowadził pewne zmiany w egzemplarzu testowym, ale nic podobnego nie miało miejsca. 

Polacy oszaleli – to paliwo jest dziś dużo, dużo tańsze! Korzyści nie tylko dla portfela – [GDZIE ZATANKOWAĆ?]

Nowa konstrukcja z Wolfsburga jest po prostu jedną, doskonale działającą całością. Volkswagen nie daje szans konkurencji, choć na papierze wcale nie wydaje się lepszy. 

volskwagen-golf-r

BMW i Mercedes zostają z tyłu

Wszystkie cztery samochody, które pojawiły się na starcie, posługują się praktycznie taką samą technologią. Pod maską znajdziemy 2-litrowe, doładowane, czterocylindrowe benzyny, wysyłając na wszystkie cztery koła 300 KM. 

Tylko BMW otrzymało klasyczną automatyczną skrzynię biegów, podczas gdy pozostali korzystają z dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Podobna jest także waga. Volskwagen jest najlżejszy (1551 kg), a do najcięższego BMW „brakuje” mu tylko 49 kg. 

Jednym samochodem z całej trójki, który jest w stanie utrzymać tempo Volkswagena, jest Audi. To porównanie pokazuje, jak skuteczny jest nowy Volkswagen Golf R, ale daje nam także pewne sygnały o BMW i Mercedesie. Kiedyś marki premium nie pozwoliłyby konkurować tańszemu samochodowi z tej samej klasy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News