Uwaga kierowcy! Od dziś nowe przepisy w Niemczech. Za przekroczenie prędkości utrata prawa jazdy

Uwaga kierowcy! Od dziś nowe przepisy w Niemczech. Za przekroczenie prędkości utrata prawa jazdy

Podaj dalej

Od dziś w Niemczech obowiązują nowe przepisy. Będzie dużo łatwiej o utratę prawa jazdy. Sprawdź, jakie przepisy będą obowiązywały u naszych zachodnich sąsiadów od 28 kwietnia 2020 roku. 

W Niemczech nastaną ciężkie czasy dla tych, którzy przekraczają prędkość. Jeśli zbyt mocno naciskasz pedał gazu, począwszy od 28 kwietnia możesz stracić prawo jazdy. 

nowe przepisy Niemcy prawo jazdy

Poprawki StVO wprowadzają również zaostrzenie kar za blokowanie korytarza ratunkowego, niewłaściwe parkowanie czy przekraczanie dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Jeśli policja złapie cię w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy za każde przekroczenie prędkości o więcej niż 21 km/h. Z dniem dzisiejszym w życie wchodzą nowe poprawki StVO Federalnego Ministra Transportu Andreasa Scheuera. 

Oznacza to, że każde przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 21 km/h zakończy się mandatem i zabraniem prawa jazdy.  Poza obszarem zabudowanym utrata prawa jazdy będzie groziła za przekroczenie prędkości o ponad 26 km/h. 

nowe przepisy Niemcy prawo jazdy

Zmiany obejmują również zaostrzenie kar dla kierowców, którzy nie utworzą korytarza ratunkowego. Dla nich przewidziano mandat w wysokości od 200 do 320 euro i 2 punkty karne. Za to wykroczenie również stracimy prawo jazdy na miesiąc! 

Nowelizacja StVO ma również chronić rowerzystów. Zgodnie z poprawkami, samochody dostawcze i ciężarówki powyżej 3,5 t w terenie zabudowanym przy skręcie w prawo nie mogą jechać szybciej, niż 10 km/h. Kto złamie ten przepis, dostanie 70 euro mandatu. 

nowe przepisy Niemcy prawo jazdy

Wzrosły także kwoty mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Jeśli pozostawimy samochód w niedozwolonym miejscu zamiast 15 euro zapłacimy teraz 35 euro. Za utrudnienie dojazdu straży pożarnej mandat wyniesie 55 euro. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News