Urząd Pracy wypłaci jednorazowy dodatek 780 złotych. Pieniądze będzie można wydać na cokolwiek

Urząd Pracy wypłaci jednorazowy dodatek 780 złotych. Pieniądze będzie można wydać na cokolwiek

dodatek mieszkanie

Podaj dalej

Urząd Pracy potwierdził dokładną datę, kiedy ponad sześć milionów ludzi otrzyma jednorazowy dodatek w wysokości 780 zł. Ma on pomóc pokryć koszty utrzymania, jednak tak naprawdę nikt nie będzie sprawdzał, na co zostaną wydane pieniądze. A te trafią na konta obywateli już w czerwcu. 

Dodatek wypłacany już w czerwcu

800 plus 500 świadczenie dodatek pieniądze tusk
fot. freepik.com – roman-

Dodatek zostanie wypłacony osobom, które ubiegają się już o określone świadczenia. Pieniądze zostaną wypłacone w terminie między 20 czerwca, a 4 lipca.

Aby zakwalifikować się do otrzymania płatności, należy ubiegać się o jedno z następujących świadczeń: 

  • Dodatek za niezależność osobistą
  • Dodatek pielęgnacyjny 
  • Świadczenia z tytułu niepełnosprawności 
  • Dodatek niepodległości sił zbrojnych
  • Zasiłek na stałą opiekę
  • Dodatek z tytułu mobilności

Brytyjski urząd pracy część płatności może wypłacać po wskazanej wyżej dacie. Wnioskodawcy czekali na potwierdzenie uprawnień do renty w dniu 1 kwietnia. Ministrowie stwierdzili, że płatność uwzględnia dodatkowe koszty. Z takimi często borykają się osoby niepełnosprawne – potrzeby związane z opieką i mobilnością.

Koszty utrzymania wzrosły, państwo pomaga

podatek kara PCC samochód zakup
fot. freepik.com – roman-

Aby otrzymać pieniądze należy pobierać jeden ze wskazanych wyżej dodatków za dzień 1 kwietnia 2023 roku. W przypadku osób, które czekały na potwierdzenie uprawnień do świadczeń z tytułu niezdolności do pracy w dniu 1 kwietnia lub oczekują na ocenę uprawnień do otrzymywania świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, otrzymanie płatności z tytułu kosztów utrzymania może potrwać dłużej, ale nadal będzie to automatyczne.

Osoby niepełnosprawne o niskich dochodach, które otrzymują świadczenia zależne od dochodów, mogły wcześniej kwalifikować się do płatności w wysokości 301 funtów tej wiosny. Mogą kwalifikować się do dalszych 300 funtów tej jesieni i 299 funtów wiosną 2024 r. Płatność w wysokości 780 złotych zostanie wypłacona jako dodatek do tych płatności związanych z kosztami utrzymania. Przy czym osoby niepełnosprawne, które nie kwalifikują się do zasiłku uzależnionego od wysokości dochodów, ale otrzymują zasiłek dla osób niepełnosprawnych, również otrzymują zasiłek.

Minister ds. osób niepełnosprawnych, zdrowia i pracy, poseł Tom Pursglove, powiedział:

„Wiemy, że koszty utrzymania osób niepełnosprawnych wzrosły, dlatego podejmujemy działania mające na celu zmniejszenie presji finansowej, z jaką się borykają.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News