Co jest grane?! Kolejna Tesla Model S dosłownie rozleciała się na prostej drodze. Z Elona Muska śmieje się cały internet [WIDEO]

Co jest grane?! Kolejna Tesla Model S dosłownie rozleciała się na prostej drodze. Z Elona Muska śmieje się cały internet [WIDEO]

Podaj dalej

Albo dlatego, że są elektryczne, albo dlatego, że zostały wykonane przez najbardziej niekonwencjonalnego producenta samochodów obecnego na rynku. Jakkolwiek, gdy tylko Tesla zawodzi, trafia na pierwsze strony na całym świecie. To nie jest wyjątek. 

Tesla znów się rozleciała

tesla-model-s
Tesla Model S. Fot: tesla.com

Po raz drugi od kilku miesięcy Tesla straciła dach podczas jazdy autostradą. Za pierwszym razem był to Model Y, który dopiero co opuścił centrum serwisowe. W tamtym przypadku amerykański producent stwierdził problem produkcyjny, który dotyczył niewielkiej partii pojazdów. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Tym razem jednak to Tesla Model S, która traci dach w najbardziej niechlubny i potencjalnie niebezpieczny sposób. Wszystko zdarzyło się w Chinach 22 listopada, a wideo z incydentu zostało przesłane przez Weibo. 

Użytkownik, który jako pierwszy udostępnił film, powiedział, że przekazał mu go ktoś inny. Domyślamy się, że była to para nagrywająca wszystko z samochodu. Plusem całej sytuacji jest fakt, że nikt nie został ranny. Szklany dach nie wylądował na żadnym przedmiocie, nie uderzył w inne samochody i nie spowodował wypadku. Kierowca Modelu S również wyszedł z tego dziwnego incydentu bez szwanku.

tesla-model-s-autostrada-elon-musk

Elon Musk – czemu?!

– Skontaktowaliśmy się z właścicielem samochodu tak szybko, jak to możliwe. Pomagamy mu rozwiązać problem. Po wstępnych badaniach pojazd przeszedł wymianę szyby dachowej w autoryzowanym centrum naprawczym innej firmy. Obecnie badamy przyczynę incydentu – czytamy w opisie filmu na portalu Reddit. 

Fakt, że nie był to autoryzowany serwis oznacza, że Tesla wciąż może zostać pociągnięta do odpowiedzialności za to, co się stało. W dużej mierze zależy to jednak od wyniku trwającego wewnętrznego dochodzenia. 

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Podobnie jak w przypadku wszystkiego innego związanego z producentem elektryków, ten wiralowy firm polaryzuje entuzjastów samochodów. Z jednej strony są zwolennicy Tesli, którzy twierdzą, że takie rzeczy dużo częściej dzieją się w przypadku samochodów konwencjonalnych. Z drugiej strony są osoby, które zwracają uwagę na mizerną kontrolę jakości Tesli, mimo jej wielkich osiągnięć. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News