Ukryta funkcja Google Maps, o której mało kto wie. Całkowicie zmienia wygląd aplikacji - będziesz zachwycony!

Ukryta funkcja Google Maps, o której mało kto wie. Całkowicie zmienia wygląd aplikacji - będziesz zachwycony!

Podaj dalej

Choć ta funkcja pojawiła się w aplikacji Google Maps już jakiś czas temu, kierowcy wciąż nie wiedzą, że mogą jej używać. Dzięki niej każda podróż stanie się przyjemniejsza, a twoja nawigacja bardziej oryginalna. Można włączyć ją w bardzo prosty sposób. 

Fantastyczna funkcja Google Maps

Personalizacja to dziś bardzo ważna sprawa. W świecie, w którym wszyscy chodzimy ubrani w podobne ciuchy i mamy podobne samochody, każdy chce choć odrobinę wyróżnić się z tłumu. Nawigacja? Wszyscy używają tego samego, „nudnego” Google Maps. 

Ale wcale tak nie musi być. Mało znana funkcja Google Maps pozwoli spersonalizować wam swoją nawigację, dzięki czemu każda podróż stanie się choć odrobinę przyjemniejsza. Od pewnego czasu (zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS) możemy zmienić ikonę nawigacji na samochód, SUV-a lub dostawczaka. 

Domyślna ikona nawigacji w Google Maps to wszystkim znany trójkąt, który znajdziemy w każdej innej nawigacji na świecie. Ikonę możemy zmienić, aby bardziej dopasować ją do naszego stylu podróżowania. 

SUV, dostawczak albo osobówka

Jeśli masz czerwony, żółty lub zielony samochód – będziesz zachwycony, a wybór nowej ikony będzie prosty. Mimo to, nawet jeśli twój samochód wygląda zgoła inaczej niż propozycje Google Maps, nawigacja staje się bardziej zabawna i oryginalna. 

Jak włączyć tę funkcję? Musisz otworzyć aplikację na swoim urządzeniu, a następnie ustalić cel i rozpocząć nawigację. W chwili, w której aplikacja zacznie nawigować nas do celu, musimy kliknąć na ikonkę, która definiuje nasze położenie na mapie. 

Gdy to zrobimy, pojawią się ikony samochodów do wyboru. Każda z nich w zabawny sposób „trzęsie się”, gdy zatrzymujemy nasz pojazd i sprawia, że nawet najdłuższe i najbardziej nudne podróże są choć odrobinę weselsze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News