Ukraiński rząd śmieje się z Rosji. "Obywatelu, przejąłeś rosyjski czołg i nie wiesz co zrobić? To bardzo proste!"

Ukraiński rząd śmieje się z Rosji. "Obywatelu, przejąłeś rosyjski czołg i nie wiesz co zrobić? To bardzo proste!"

rosyjski-czolg-ukraina-zartuje

Podaj dalej

Choć sytuacja w Ukrainie wciąż pozostaje bardzo trudna, władze „trollują” Władimira Putina. Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NACP) oświadczyła, że… obywatele nie muszą deklarować przechwyconych rosyjskich czołgów i innego sprzętu wojskowego jako części swoich dochodów. 

„Przejąłeś czołg? Nic się nie martw!”

Ukraina przyznała, że obywatele nie muszą deklarować przechwyconych rosyjskich czołgów do swojego rozliczenia podatkowego. Nie tak subtelny żart odnosi się do wyższych strat Rosji, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. 

NACP żartuje:Czy schwytałeś rosyjski czołg lub transporter opancerzony i martwisz się, jak zgłosić go do rozliczenia podatkowego? Zachowaj spokój i nie przestawaj bronić ojczyzny! Nie ma potrzeby deklarowania zdobytych rosyjskich czołgów i innego sprzętu, ponieważ koszt tego gówna nie przekracza określonej wartości. 

Już w nieco bardziej poważnym tonie, agencja dodała, że „trofea bojowe” rzeczywiście nie muszą być zgłaszane, ponieważ nie są one wynikiem jakiejkolwiek transakcji. Są raczej zdobyte w wyniku agresji „Federacji Rosyjskiej na pełną skalę 24 lutego 2022 roku przeciwko niezależnemu i suwerennemu państwu ukraińskiemu jako kontynuacja podstępnego ataku Rosji na Ukrainę w 2014 roku”. Wtedy miała miejsce inwazja na Krym. 

Humor dobrą bronią

NACP kontynuuje swój dowcip: – Dzięki odwadze i zwycięstwu obrońców państwa ukraińskiego, wrogi sprzęt wojskowy zwykle trafia do was już zniszczony i ubezwłasnowolniony, więc nie można go wycenić zgodnie z Prawem Ukrainy. 

NACP nie jest jedyną ukraińską agencją drwiąca z Rosji. Ponieważ poczta ogłosiła niedawno „Ogólnoukraiński konkurs ludowy”, aby znaleźć najlepsze nowe projekty znaczków. Wśród przedstawionych przez nich znaczków był tonący rosyjski statek i ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski bijący Putina przedstawionego jako dziecko. #SlavaUkraini

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News