PILNE: Trzęsienie ziemi w F1 - Lewis Hamilton zakończył karierę?! Szef FIA: "Będziemy tu za nim tęsknić"

PILNE: Trzęsienie ziemi w F1 - Lewis Hamilton zakończył karierę?! Szef FIA: "Będziemy tu za nim tęsknić"

hamilton verstappen red bull mercedes protest odwołanie

Podaj dalej

Od kilku dni nie ustają echa finałowego Grand Prix Abu Dhabi kończącego sezon F1 2021. W ostatnim wyścigu sezonu to Max Verstappen sięgnął po mistrzowski tytuł, a Lewis Hamilton przegrał go na… ostatnim okrążeniu! Podczas czwartkowej gali wręczenia nagród FIA doszło jednak do małego trzęsienia ziemi. 

Lewis Hamilton żegna się z F1?

f1 formuła 1 verstappen hamilton
fot. Mercedes F1 Media / LAT Images

Po niedzielnym wyścigu zarówno Lewis Hamilton jak i jego zespół Mercedes nie komentowali zaistniałej sytuacji. Cisza medialna trwała ponad dwie doby i to mimo trwających testów 18-calowych opon. George Russell, nowy kierowca Mercedesa sprawdzał się w nowym otoczeniu, a zarówno Hamilton jak i Toto Wolff milczeli. 

Ostatecznie niemiecki team zdecydował się zrezygnować ze swojego protestu dotyczącego przepisów samochodu bezpieczeństwa. Tym samym mogliśmy uznać sprawę za zakończoną, a Maxa Verstappena tegorocznym mistrzem świata. 

Pierwsza medialną ciszę przerwała Susie Wolff, żona szefa zespołu Toto Wolffa i szefowa zespołu startującego w Formule E. Szkotka napisała w swoim oświadczeniu, że choć szanuje i gratuluje wyniku Red Bullowi, nie jest w stanie przełknąć tego, w jaki sposób rozegrał się ostatni wyścig. W tym samym czasie Toto Wolff w bardzo zwięzły sposób dał do zrozumienia, że ma nadzieję iż Lewis Hamilton nie wycofa się całkowicie ze sportu. 

lewis hamilton max verstappen formula 1 f1
fot. Mercedes F1 / Steve Etherington

Mercedes nieobecny na gali FIA

Brytyjczyk cały czas jednak milczał – w międzyczasie odebrał tytuł szlachecki, ale nie komentował zakończonego już sezonu Formuły 1. Wszyscy spodziewali się, że dojdzie do tego podczas tradycyjnej gali zakończenia sezonu i przyznania nagród FIA. Tam jednak nie było również ani Lewisa (wicemistrza świata) ani Toto Wolffa. A przecież Mercedes sięgnął po mistrzowski tytuł w klasyfikacji konstruktorów. 

Oliwy do ognia dolał jeszcze szef FIA Jean Todt. Francuz witając się z wszystkimi na czwartkowej gali powiedział, że „będziemy tęsknić [za Lewisem Hamiltonem]”. Czy Brytyjczyk faktycznie opuści królową sportów motorowych? To wydaje się wręcz niemożliwe, ale nie takie historie pisał już sport. 

lewis-hamilton-gala-fia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News