PILNE: Toyota zmienia nazwę swojego popularnego modelu. Samochód zmieni się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

PILNE: Toyota zmienia nazwę swojego popularnego modelu. Samochód zmieni się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

toyota

Podaj dalej

Toyota potwierdziła dziś nową nazwę dla swojego miejskiego samochodu na 2022 rok. Pojawiły się także pierwsze zdjęcia, a Aygo X (wymawiane jako Aygo Cross) będzie zaprojektowane, skonstruowane i zbudowane w Europie. Toyota dodaje, że samochód przyjmie formę kompaktowego, miejskiego crossovera, który będzie unikalny na swoim rynku. 

Nowa Toyota Aygo X

toyota-aygo-x

Nowa Toyota, która zastąpi dotychczasowy miejski samochód Aygo, zostanie zaprezentowana w listopadzie. Po raz pierwszy o nowym samochodzie usłyszeliśmy już na początku tego roku. Wówczas  japoński producent pokazał ekscentryczną koncepcję Aygo X Prologue. Samochód był rozwinięciem niektórych charakterystycznych cech Aygo, a jednocześnie otrzymał znacznie podwyższoną wysokość jazdy. 

Toyota Aygo jest jednym z niewielu popularnych samochodów, które mają pojawić się w najbliższych miesiącach, które nie przyjmą żadnej formy elektryfikacji. Toyota potwierdziła, że skorzysta z platformy GA-B pochodzącej z Yarisa. Ale w przeciwieństwie do niego, Aygo X nie będzie dostępny w wersji hybrydowej. Wszystko po to, aby utrzymać niskie koszty produkcji. 

Toyota dodaje, że X powinno być wymawiane jako Cross, co zbliża samochód do innych modeli w stylu SUV, takich jak nowy Yaris Cross. 

toyota-aygo-x

Zmieni się nie do poznania

Zdjęcia szpiegowskie pokazują nam, czego możemy spodziewać się po nowym miejskim samochodzie japońskiego producenta. Sugerują też, że Aygo X jest na bardzo zaawansowanym etapie testów. 

Znane elementy stylistyczne Aygo obejmują smukłe zwisy, pionowe tylne światła, czy koła dosunięte do krawędzi nadwozia. Widzimy też, że kształt tylnej części z boku zaczerpnięty jest z Yarisa. 

Szef Toyota Europe potwierdził w zeszłym roku, że Aygo X zostanie zaprojektowany i skonstruowany w belgijskiej Brukseli. Produkcja w tej samej fabryce, co obecne Aygo, w czeskim Kolinie. Toyota przejmie z kolei kontrolę nad zakładem od Grupy PSA. 

toyota-aygo-x

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News