To wyprzedzanie nie mogło się udać! "Kolego, w tę szparę nie wjedziesz" [WIDEO]

To wyprzedzanie nie mogło się udać! "Kolego, w tę szparę nie wjedziesz" [WIDEO]

to-wyprzedzanie-nie-moglo-sie-udac

Podaj dalej

Nagranie z wideorejestratora pokazuje moment, w którym Mercedes-Benz Klasy C Coupe brał udział w przerażającym wypadku w Holandii. To wyprzedzanie po prostu nie miało prawa się udać – jakim cudem on chciał się tam zmieścić? 

Fatalne wyprzedzanie

to-wyprzedzanie-nie-moglo-sie-udac

Kamera początkowo skierowana do tyłu pokazuje pojazd jadący centralnym pasem autostrady. Srebrny Volkswagen Polo i czarny Mercedes zbliżają się do siebie. Wkrótce musi nastąpić wyprzedzanie. 

Mercedes podąża chwilę za Polo, po czym wyjeżdża na ten sam pas, co kamerujący, próbując wykonać wyprzedzanie Volkswagena. 

Kierowca Mercedesa nie jest jednak w stanie wyprzedzić go zanim nie dojechał do nagrywającego. Zmuszony jest więc cofnąć się za Polo. Jednak w tej chwili stracił kontrolę nad pojazdem i przeciął przód kamerującego. 

Można było tego uniknąć?

Nie jest jasne, czy doszło do kontaktu między tą dwójką, ale widzimy, jak Mercedes gwałtownie skręca w kierunku krawędzi autostrady i uderza w stromy trawiasty nasyp. 

Siła tego uderzenia sprawia, że Mercedes szybuje w powietrzu, po czym toczy się i ostatecznie zatrzymuje się w rowie. Różni kierowcy zatrzymują się i podbiegają do kierowcy, aby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Nie wiadomo, czy kierowca został ranny, ale z tego co widzimy, chyba żadne poduszki nie zadziałały, co z pewnością nie jest dobrym znakiem. 

https://youtu.be/Gv8p9CYe6oM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News