Nie próbujcie tego w domu! Najnowsza Toyota GR Yaris to zimowa zabójcza broń. Szczęka opada [WIDEO]

Nie próbujcie tego w domu! Najnowsza Toyota GR Yaris to zimowa zabójcza broń. Szczęka opada [WIDEO]

toyota-gr-yaris-drift-zima

Podaj dalej

Toyota GR Yaris jest niezwykle sprawna na śliskich, zaśnieżonych krętych trasach. W tym filmie można się zakochać i gwarantujemy, że obejrzycie go więcej niż raz. Jeden z właścicieli najnowszego hot hatcha postanowił sprawdzić, czy rajdowe korzenie faktycznie są tak dobre, na zaśnieżonej górskiej przełęczy. 

2020-toyota-gr-yaris-2

Toyota z rajdowym rodowodem

Kierowca przez cały film fachowo przejeżdża przez zakręty swoim hot hatchem z napędem na wszystkie cztery koła. Toyota GT Yaris świszczy, jedzie na granicy przyczepności, a dzięki krótkiemu rozstawowi osi wygląda to jak najprostsze zadanie na świecie. Kierowca w opisie filmu zauważa, że podczas górskich jazd samochód wyposażony był w zimowe opony Michelin Pilot Alpin 5.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Zgodnie z europejską specyfikacją, 3-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra w Toyocie GR Yaris zapewnia moc 257 KM i moment obrotowy 360 Nm. Wszystko to wysyłane jest na drogę z pomocą napędu na wszystkie koła i 6-biegowego manuala. 

2020-toyota-gr-yaris-2

Nie próbujcie tego w domu

Toyota wyposażona jest w trzy tryby – Normal, Sport i Track, w których moment obrotowy między osiami rozdzielany jest odpowiednio w stosunku 60:40, 30:70 i 50:50. Nie jest jasne, w jakim ustawieniu znajduje się samochód w tym filmie, podczas jazdy po śniegu. Widzimy jednak, że kierowca z dużą łatwością wprowadzał samochód w uślizg tylnej osi i trzymał długie boki na zakrętach. 

Oczywiście nie polecamy innym właścicielom Toyoty GR Yaris, ani żadnych innych samochodów, naśladowania takiej jazdy. No, chyba że macie takie umiejętności, jak ten kierowca. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News