To najgorsze wyprzedzanie, jakie kiedykolwiek widziałeś. Poszedł Subaru po trawie - TIR nie miał wyjścia! [WIDEO]

To najgorsze wyprzedzanie, jakie kiedykolwiek widziałeś. Poszedł Subaru po trawie - TIR nie miał wyjścia! [WIDEO]

subaru-wyprzedzanie

Podaj dalej

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nigdy nie zdarzyło się ryzykowne wyprzedzanie na drodze. Często każdemu z nas zdarzy się źle ocenić sytuację, albo z pośpiechu podjąć złą decyzję. Ale to, co zrobił ten kierowca Subaru, przechodzi ludzkie pojęcie. 

Kierowca Subaru mocno przegiął

subaru-wyprzedzanie

Kierowca Subaru próbował wykonać swoje wyprzedzanie niemal w całości zjeżdżając z drogi na pas zieleni. Incydent miał miejsce w Karolinie Północnej na drodze US-321. Film zaczyna się od kierowcy ciężarówki, który spokojnie jedzie środkowym pasem. 

Po około 15 sekundach pas po jego prawej stronie się kończy, co oczywiście zmusza samochody na tym pasie do połączenia się. Wtem znikąd pojawia się jednak kierowca Subaru – oczywiście po prawej stronie. I zaczyna się jego kuriozalne wyprzedzanie. 

Kiedy kierowca ciężarówki zobaczył drogowego szaleńca, uderzył w klakson, a Subaru jest już obok niego. Wyprzedzanie się udaje, ale dwa koła znalazły się już na trawie. Pozostałe dwa były bardzo niedaleko od tego, aby również zjechać z drogi. 

TIR nie miał innego wyjścia

W końcu jednak udało się przejść, ale od tragedii dzieliły go centymetry. Gdyby kierowca Subaru był trochę bliżej, z wszystkimi kołami z dala od drogi, jakikolwiek kontakt z ciężarówką posłałby go wprost na pobocze. Zgodnie z oryginalnym postem na portalu Reddit, kierowca ciężarówki jechał 100 km/h na drodze z ograniczeniem do 100 km/h. 

Nie mógł też zjechać na lewy pas z powodu ruchu, jaki odbywał się po tej stronie. Ponadto, w oryginalnym poście dowiadujemy się też, że droga była dobrze oznakowana i kierowca Subaru musiał spodziewać się, że jego pas zaraz się skończy. A to oznacza, że miał wystarczająco dużo czasu, aby zmienić pas zanim dojechał do ciężarówki. 

Takie wyprzedzanie to kompletnie niepotrzebne ryzyko, a jak widzimy od incydentu było tu naprawdę blisko. Niech to będzie dla nas wszystkich nauczką, że musimy na drodze myśleć na kilka aut do przodu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News