Miejsce parkingowe pod... kościołem. Jest najdroższe na świecie - te liczby to nie pomyłka!

Miejsce parkingowe pod... kościołem. Jest najdroższe na świecie - te liczby to nie pomyłka!

miejsce-parkingowe-garaz

Podaj dalej

Jeśli mieszkasz w mieście i jeździsz fajnym samochodem, na pewno będziesz chciał mieć swoje własne miejsce parkingowe. Jednak aby wykupić ten konkretny kawałek parkingowego placu, będziesz musiał jeździć dość poważnym supersamachodem, aby przypadkiem twoje auto nie było wart mniej, niż miejsce parkingowe. 

Miejsce parkingowe za bańkę plus?

miejsce-parkingowe-garaz

Luksusowy pośrednik w obrocie nieruchomościami Campion and Company wystawił na sprzedaż nietuzinkowe miejsce parkingowe w centrum Bostonu. Kosztuje ono… 375 000 dolarów, czyli około 1,5 mln złotych. To oznacza, że jest tak samo drogie jak przeciętny amerykański dom, choć nie w Bostonie. Tam domy kosztują około 75% więcej niż średnia krajowa. To jednak nie tłumaczy tak kuriozalnie wysokiej ceny za miejsce parkingowe, czyż nie?

Za te pieniądze otrzymamy miejsce parkingowe w ogrzewanym garażu w ekskluzywnej dzielnicy Bostonu – Columbus. Domyślamy się, że jest nieco ładniejsze niż to, które zdobi zdjęcie wyróżniające tego artykułu. Parking znajduje się pod 201 West Brooklin, który na przełomie XIX i XX wieku był… kościołem. Kilka lat temu został jednak przekształcony w drogi apartamentowiec. 

Cena 1,5 mln złotych oznacza, że musisz zaparkować tam coś poważniejszego niż Lamborghini Huracan STO (1,2 mln zł), czy Rolls-Royce Cullinan (1,25 mln zł). Przecież nie może być tak, że miejsce parkingowe będzie droższe niż samochód, prawda?

miejsce-parkingowe-garaz

Mieszkania też nie należą do tanich

Niektórzy miejscowi nie będą jednak mieli problemu ze znalezieniem tego rodzaju gotówki. Według Boston Herald penthouse o powierzchni 352 m2 w budynku nad garażem został niedawno sprzedany za… 6,3 mln dolarów (24,3 mln zł)! 

The Herald wyjaśnia, że tańszą opcją dla kierowców z dowodem zamieszkania jest uzyskanie pozwolenia na parkowanie na ulicy. Ta opcja będzie kosztowała cię zaledwie 25 dolarów (96 zł) rocznie. Ale wolne miejsce parkingowe w okolicy to jak znalezienie igły w stogu siana. Nie mówiąc już o deszczu, śniegu, czy złodziejach. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News