To Audi A4 ma najbardziej niesamowity lakier na świecie. Nie uwierzysz, jak to jest zrobione [WIDEO]

To Audi A4 ma najbardziej niesamowity lakier na świecie. Nie uwierzysz, jak to jest zrobione [WIDEO]

lakier-audi-a4

Podaj dalej

Nowoczesna technologia sprawia, że w dzisiejszych czasach dodanie osobistego charakteru do swojego samochodu jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy będzie to lakier, dip, czy folia, możliwości są nieograniczone. To Audi A4 ma naprawdę wyjątkowy lakier, ale jednak nie dla każdego. 

Niesamowity lakier na Audi A4

Oczywiście rozumiemy, że nie każdemu będzie podobać się lakier, którym pomalowane jest to Audi A4. Mimo to, i tak robi ogromne wrażenie. 

Pamiętacie jeszcze pierścienie nastroju? Zmieniały one kolor w zależności od temperatury, a lakier na tym Audi A4 działa na tej samej zasadzie. W motoryzacji wykorzystuje się termotropowe ciekłe kryształy, które w różnych temperaturach wytwarzają różne kolory. 

lakier-audi-a4-2

W przeciwieństwie do większości wrażliwych na ciepło farb, w których używa się pigmentów termochromowych, ten lakier jest jeszcze bardziej czuły. Objawia się to tym, że wytwarza większy zakres kolorów. 

Trochę zabawa, trochę nie

Po nałożeniu warstwy bazowej plastidip, zespół lakierników natrysnął osiem warstw specjalnej farby. Dzięki temu udało się uzyskać pożądany efekt. Od momentu opuszczenia kabiny lakierniczej samochód zaczął przekształcać się w kalejdoskop kolorów. 

Zgodnie z oczekiwaniami, Audi A4 z tym lakierem tworzyło efekt pseudo kamery termowizyjnej. Kolor samochodu zmienia się na naszych oczach, gdy wchodzimy z nią w interakcję. 

Efekt końcowy na Audi A4 wygląda naprawdę fajnie, ale YouTuber wspomina, że był to swego rodzaju test. W przypadku długotrwałego użytkowania wskazane będzie nałożenie kolejnej warstwy uszczelniacza, aby chronić lakier przed regularnym użyciem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News