PILNE: Tesla zamknie wszystkie swoje fabryki. Nie zgadniesz dlaczego. Elon Musk oszalał?

PILNE: Tesla zamknie wszystkie swoje fabryki. Nie zgadniesz dlaczego. Elon Musk oszalał?

Podaj dalej

Tesla ma bardzo duże zapotrzebowanie na swoje samochody elektryczne mimo trwającej pandemii. Ale nie wydaje się, aby to zdanie było prawdziwe w stosunku do elektryków z najwyższej półki. Jak dowiaduje się stacja CNBC, producent elektrycznych samochodów wstrzyma produkcję Modelu S i Modelu X między 24 grudnia a 11 stycznia. 

Elon Musk milczy

Tesla logo
fot. koreatimes.co.kr

Firma odnotowała w osobnym e-mailu, że popyt na jej samochody był nieco wyższy niż podaż w tym kwartale. Oznacza to, że klienci dużo chętniej sięgają po bardziej przystępne cenowo Modele 3 i Y. 

Pracownicy mają otrzymać wynagrodzenie za cały tydzień pracy. Fabryka zostanie wstrzymana jednak na 18 dni, więc część z nich skorzysta z płatnego urlopu, lub będzie pracowała z innymi zespołami. 

Spadek popytu nie jest całkowitym zaskoczeniem. Produkcja tańszych pojazdów elektrycznych już dawno wyprzedziła luksusowe pojazdy. Tesla dostarczyła zaledwie 15 200 egzemplarzy Modelu S i X w trzecim kwartale 2020 roku. Łączna liczba wyprodukowanych aut to z kolei 139 300. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

tesla elon musk

Tesla Model S, Model 3, Model X

Całkowite wstrzymanie produkcji jest jednak symptomatyczne. Potwierdza, jak bardzo zmieniła się strategia amerykańskiego giganta w ciągu kilku ostatnich lat. Nawet we wczesnych dniach Modelu 3, S i X, były one uważane za istotne elementy oferty. Teraz są samochodami niszowymi. 

Tesla celuje teraz w główny nurt (nawet jeśli ich auta są wciąż droższe od konkurencji) i jest mało prawdopodobne, aby to się zmieniło. W najbliższych latach Elon Musk ma w planie wyprodukować samochód za 25 000 dolarów (91 tys. zł). 

Tesla Model 3

Co ciekawe, Tesla niedawno zamknęła swój dział PR i nie odpowiada na prośby o skomentowanie całej sprawy.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News