Tesla sama odstraszyła złodzieja! Jego wyraz twarzy był absolutnie bezcenny [WIDEO]

Tesla sama odstraszyła złodzieja! Jego wyraz twarzy był absolutnie bezcenny [WIDEO]

tesla-odstraszyla-zlodzieja

Podaj dalej

Tryb Tesla Sentry nagrał już setki dziwnych, śmiesznych i ciekawych filmów, ale takiego jeszcze nie widzieliśmy. Tym razem chodzi o złodzieja, który próbował włamać się do samochodu… Wyraz jego twarzy, gdy zdał sobie sprawę, że jest przed kamerą, jest bezcenny. 

Tesla broni się sama

tesla-odstraszyla-zlodzieja

Ten złodziej próbuje włamać się do elektryka, pociągając za klamkę drzwi kierowcy. Zaledwie kilka sekund po tym, jak spróbował otworzyć drzwi, zdał sobie sprawę, że Tesla go nagrywa. Szybko uciekł z miejsca zdarzenia. 

Film został udostępniony na portalu Twitter i opis sugeruje, że większość złodziei i włamywaczy wciąż nie zdaje sobie sprawy, że Tesla niemal za każdym razem nagra ich, gdy tylko próbują majstrować coś przy samochodzie elektrycznym. 

Pomyślelibyście, że kamery są niewidoczne, a złodzieje dają się po prostu złapać w pułapkę? Nic bardziej mylnego – bocznych kamer nie da się nie zauważyć, nawet na pierwszy rzut oka. Ten konkretny złodziej nie wiedział, że Tesla ma kamery, ale zorientował się w porę. 

tesla-odstraszyla-zlodzieja

Broń na złodzieja

Jesteśmy przekonani, że sytuacja będzie się powoli zmieniać. Złodzieje w końcu zorientują się, że Tesla za każdym razem nagra ich przestępstwo, a media głównego nurtu również promują coraz więcej historii skupionych wokół ludzi złapanych na Tesla Cam czy Sentry Mode. Ten drugi służy właśnie do tego, aby nagrywać co dzieje się wokół samochodu, gdy ten jest zaparkowany. Służy do tego aż 8 kamer zamontowanych na zewnątrz samochodu. 

Na szczęście tym razem udało się uratować samochód, jednak nie zawsze tego typu historie będą miały pozytywne zakończenie. Nawet jeśli nie macie Tesli, warto rozważyć kupno wideorejestratora, który nagrywa wszystko co dzieje się wokół samochodu, gdy nas nie ma w pobliżu. Może to być szczególnie przydatne podczas parkingowych stłuczek lub nawet prób kradzieży.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News