Tesla przekracza kolejną granicę! Nowy sposób zmiany biegów jest jeszcze dziwniejszy, niż myślisz [WIDEO]

Tesla przekracza kolejną granicę! Nowy sposób zmiany biegów jest jeszcze dziwniejszy, niż myślisz [WIDEO]

Podaj dalej

Tesla niedawno ujawniła aktualizacje dla swoich Modelu S i X. Centralnym punktem rozmów stało się oczywiście wnętrze obu samochodów. Pomijamy już nawet dziwaczną kierownicę, ale o co chodzi z tymi zmianami biegów? Dźwignia kompletnie zniknęła, a tryb jazdy do przodu i do tyłu można teraz wybierać tylko przy pomocy… centralnego ekranu. 

Tesla przekracza kolejną granicę

tesla-zmiana-biegow

Oprócz wyboru na ekranie dotykowym Tesla będzie mogła również odgadnąć kierunek jazdy na podstawie takich czynników jak widoczne przeszkody, kontekst i mapa. Oceńcie sami, czy to na pewno dobry pomysł, ale jeśli wybrany bieg będzie nieprawidłowy, tak szybko go nie poprawisz. 

Podobnie jak w przypadku kierownicy, reakcje internautów są mocno mieszane. Przeniesienie funkcjonalności z dźwigni na ekran informacyjno-rozrywkowy zapewnia nowoczesną i minimalistyczną estetykę wnętrza. To coś, z czego Tesla przecież zasłynęła. Ale mimo to, wielu ludzi nie jest przekonanych do tego pomysłu. 

Ponieważ nowe samochody są niezwykle szybkie, pomyślcie tylko co się stanie, jeśli zamiast D ktoś wrzuci R… 

Elon Musk jest pewny siebie

Amerykanin jest przekonany o osiągach i bezpieczeństwie swoich pojazdów. Tesla pozostaje więc pionierem w rewolucjonizowaniu świata bezpieczeństwa i technologii motoryzacyjnej. To jednak zawsze będzie budzić mnóstwo kontrowersji. 

To jednak nie wszystkie zmiany w samochodzie. Tesla ma czysty i luksusowy wygląd wnętrza, a pasażerowie z tyłu otrzymają ulepszony ekran multimediów i lepiej dopasowane siedzenia. Musk nie podał dokładnej daty wprowadzenia na rynek tych rewelacji, ale możemy spodziewać się, że będzie to niedługo.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News